Vilniuje Europos Sąjungos energetikos komisarė ir Lietuvos energetikos ministras aptarė sektoriaus aktualijas

Data

2022 06 13

Įvertinimas
0
20220613 ENERGETIKOS KOMISARE  du lt.jpg

Energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien susitiko su už energetiką atsakinga Europos Komisijos nare Kadri Simson. Ministras ir komisarė aptarė energetinio saugumo situaciją Lietuvoje ir Europoje, aukštas energijos išteklių kainas, taip pat būtinybę greitinti atsinaujinančios energijos plėtrą bei birželio pabaigoje vyksiančią ES energetikos ministrų tarybą. 

D. Kreivys komisarei taip pat pristatė Lietuvos planus ankstinti Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektą. „Lietuva šiandien nebeimportuoja nei rusiškų dujų, nei naftos, nei elektros, tačiau mūsų elektros sistema vis dar veikia vienoje zonoje su Rusija, Baltarusija, Latvija ir Estija – vadinamajame BRELL žiede. Nepaisant to, didele dalimi savo elektros energetikos sistemos valdymą jau esame perėmę į savo rankas: įgyvendinti svarbiausi sinchronizacijos projektai, užtikrinantys mūsų elektros sistemos saugumą. Tad siekiant susijungimą su kontitentinės Europos tinklais įgyvendinti jau 2024 m., labai svarbi tęstinė politinė, techninė ir finansinė ES parama“,  - sakė ministras.   
    
Aptariant energetinio saugumo klausimus, ministras akcentavo ES solidarumo ir tvirtos pozicijos būtinybę Rusijos energetinių išteklių embargo klausimu. Siekiant spartinti šį procesą, diskusijose dėl Rusijos energetinių išteklių atsisakymo Lietuva remia ES siūlymą planą apmokestinti Rusijos dujų ir naftos importą ES.  Taip sukurtų papildomą stimulą ES narėms sparčiau investuoti į atsinaujinančią energetiką, ieškoti alternatyvių energijos tiekimo šaltinių, Rusija taip pat prarastų energijos išteklių kainų konkurencinį pranašumą.