Nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas

Galutinis atnaujintas NEKSVP

Galutinis atnaujintas Nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas 2021–2030 m. (toliau – NEKSVP) po 2024 m. liepos – rugpjūčio mėn. vykdytų viešųjų konsultacijų buvo patvirtintas Vyriausybės 2024 m. spalio 2 d. ir išsiųstas Europos Komisijai.

Susipažinti su galutiniu atnaujintu NEKSVP dokumentų paketu galite čia:

Rengiant galutinį atnaujintą NEKSVP buvo paruoštas NEKSVP Strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (toliau – SPAV) ir planuojamų politikos priemonių poveikio makroekonomikai, įgūdžiams, ir socialiniam aspektui vertinimas (toliau – Makroekonominis vertinimas). Su dokumentais galite susipažinti čia:

Susipažinti su 2024 liepos 5 – rugpjūčio 5 d. vykdytos viešosios konsultacijos rezultatais galite čia.

 

Apie NEKSVP atnaujinimą

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, vadovaudamasi 2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 2018/1999 „Dėl energetikos sąjungos ir klimato srities veiksmų valdymo“[1] (toliau – Reglamentas) 14 straipsniu, kartu su Aplinkos ministerija 2021 m. inicijavo Lietuvos Respublikos nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021–2030 m. (toliau – NEKSVP) atnaujinimą. Šis dokumentas nustato aiškias priemones, kuriomis bus įgyvendinami Europos Sąjungos energetikos ir klimato kaitos politikos tikslai ir uždaviniai iki 2030 m. 

[1]2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2018/1999 „Dėl energetikos sąjungos ir klimato politikos veiksmų valdymo“, kuriuo iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (EB) Nr. 663/2009 ir (EB) Nr. 715/2009, Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 94/22/EB, 98/70/EB, 2009/31/EB, 2009/73/EB, 2010/31/ES, 2012/27/ES ir 2013/30/ES, Tarybos direktyvos 2009/119/EB ir (ES) 2015/652 ir panaikinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 525/2013.

Chronologija:

NEKSVP apima 10-ties metų laikotarpius. Pirmuosius NEKSVP 2021–2030 m. projektus ES valstybės narės turėjo parengti ir Europos Komisijai nusiųsti iki 2018 12 31, o galutinius NEKSVP 2021–2030 m. iki 2019 12 31 (Lietuvos Nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas 2021–2030 m. lietuvių kalba ir anglų kalba).

Iki 2023 06 30 valstybės narės turėjo parengti ir Europos Komisijai pateikti atnaujintų NEKSVP 2021–2030 m. projektus (žr. žemiau), o iki 2024 06 30 – galutinius atnaujintus NEKSVP 2021–2030 m. Lietuvos galutiniam atnaujinam NEKSVP Vyriausybė pritarė 2024 10 02. Su kitų ES valstybių narių NEKSVP galite susipažinti čia.

Iki 2029 01 01 valstybės narės privalės Europos Komisijai pateikti kito laikotarpio (2031–2040 m.) NEKSVP. Iki 2034 01 01 valstybės narės privalės Europos Komisijai pateiki atnaujintą galutinį NEKSVP 2031–2040 m.

Be to, valstybės narės, siekdamos pagerinti NEKSVP, nuolat bendrauja tarpusavyje, tad vykdomos regioninės konsultacijos.

 

Kadangi NEKSVP nustato planuojamos ūkinės veiklos, įrašytos į Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 1 ar 2 priedus, vystymo pagrindus ir rengiamas visai Lietuvos Respublikos teritorijai, vadovaujantis Europos Sąjungos ir nacionaliniais teisės aktais jam turi būti atliekamas strateginis pasekmių aplinkai vertinimas. Strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (toliau – SPAV), tai procesas, kurio metu: nustatomos, apibūdinamos ir įvertinamos galimos reikšmingos plano ar programos įgyvendinimo pasekmės aplinkai; užtikrinama, kad bus konsultuojamasi su valstybės institucijomis, atsakingomis už aplinkos, kultūros paveldo, visuomenės sveikatos apsaugą, savivaldybių institucijomis, visuomene; užtikrinama, kad organizatorius turės išsamią informaciją apie galimas reikšmingas plano ar programos įgyvendinimo pasekmes aplinkai ir atsižvelgs į ją.

Europos Sąjungos lygiu SPAV nuostatas apibrėžia 2001 m. birželio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2001/42/EB „Dėl tam tikrų planų ir programų pasekmių aplinkai vertinimo“ (toliau – SPAV direktyva). Pagrindinis Lietuvos Respublikos teisės aktas, reglamentuojantis planų ir programų strateginį pasekmių aplinkai vertinimą, jo proceso dalyvių santykius, vertinimo ir sprendimo priėmimo sąsajas – Planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1467 „Dėl Planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – SPAV tvarkos aprašas).

Vadovaujantis SPAV tvarkos aprašu, vertinimas turi būti atliekamas prieš priimant ar tvirtinant NEKSVP, todėl plano rengimo organizatorius – Energetikos ministerija ir Aplinkos ministerija inicijavo SPAV, kurio metu rengiami SPAV dokumentai ir atliekamos tarptautiniuose ir nacionaliniuose teisės aktuose numatytos SPAV procedūros. Pažymėtina, kad Aplinkos ministerija šiame SPAV dalyvauja ir kaip vienas iš plano rengimo organizatorių bei SPAV dokumentų rengėjas, ir kaip SPAV subjektas.

Pradėjus SPAV procesą, visų pirma atliekamos strateginio pasekmių aplinkai vertinimo apimties nustatymo procedūros, kurių metu rengiamas ir pagal kompetenciją SPAV subjektams teikiamas strateginio pasekmių aplinkai vertinimo apimties nustatymo dokumentas ir atsižvelgiama į jų išvadas. Kaip nurodyta SPAV tvarkos apraše, SPAV apimties nustatymo dokumente apibrėžiamas plano ar programos strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaitos turinys, joje nagrinėtini klausimai, teiktinos informacijos apimtis ir išsamumas, naudotini plano  ar programos strateginio pasekmių aplinkai vertinimo metodai ir pagal poreikį pateikiama kita susijusi informacija.

NEKSVP SPAV apimties nustatymo dokumentas buvo parengtas 2024 m. kovo mėn. ir pateiktas SPAV subjektams. Vadovaujantis SPAV tvarkos aprašo 7 punkto nuostatomis, atliekant valstybės lygmens plano vertinimą, jame dalyvauja šie subjektai: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija; Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija; Lietuvos Respublikos kultūros ministerija; Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Su parengtu NEKSVP SPAV apimties nustatymo dokumentu galima susipažinti čia.

Susipažinti su galutine NEKSVP SPAV ataskaita galite čia:

Susipažinti su 2024 liepos mėn. pradžioje baigtu rengti strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaitos projektu galite čia::

Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021–2030 m. strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitos projektas

Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021–2030 m. strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitos projekto SANTRAUKA

Informacija apie atliktą atnaujinto Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021–2030 m. strateginį pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV) ir viešą visuomenės supažindinimą su plano projektu ir SPAV ataskaita

Viešas SPAV ataskaitos ir NEKSVP projekto pristatymas visuomenei įvyko liepos 22 d. 13 val. Aplinkos ministerijoje, A. Jakšto g. 4, Vilnius, 506 salėje ir nuotoliu. Pristatymų įrašą galite rasti čia. Pristatymo skaidrės: NEKSVP energetikos dalis, NEKSVP klimato dalis, NEKSVP SPAV ataskaita. Su susitikimo protokolu galite susipažinti čia.

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė protokoliniu 2024 m. spalio 2 d. pasitarimo sprendimu (protokolo Nr. 30, 1 klausimas) pritarė NEKSVP. Vadovaujantis Planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo tvarkos aprašo 41 punktu ir Visuomenės informavimo ir dalyvavimo planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo procese tvarkos aprašo 26 punktu, žemiau galima susipažinti su dokumentu, kuriame pateikiama informacija, kurią NEKSVP rengimo organizatorius turi paskelbti visuomenei po Plano patvirtinimo ar priėmimo (kaip Plane sprendžiami aplinkos apsaugos klausimai, kaip atsižvelgta į vertinimo ataskaitoje pateiktą informaciją, vertinimo subjektų išvadas ir visuomenės pasiūlymus, kokie motyvai lėmė Plano alternatyvos pasirinkimą ir kokios Plano įgyvendinimo pasekmių stebėsenos (monitoringo) priemonės numatomos vertinimo ataskaitoje):
Informacija, skelbiama visuomenei po NEKSVP patvirtinimo

 

Jei turite klausimų, susijusių su NEKSVP SPAV, galite susisiekti el. p. [email protected].

2023 m. Energetikos ir Aplinkos ministerijos, kartu su kitomis institucijomis, parengė atnaujinamo Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021–2030 m. projektą, kurį 2023 m. liepos mėnesį pateikė Europos Komisijai ir viešosioms konsultacijoms derinimui su visuomene ir socialiniais partneriais. Atnaujinimo procesas prasidėjo nuo 2021 m., kaip įmanoma labiau įtraukiant visuomenę ir įkuriant 5 dekarbonizacijos ir 3 energetikos darbo grupes. Atnaujintas NEKSVP projektas atliepia ambicingesnius klimato ir energetikos tikslus 2030 m. ir apima priemones jiems pasiekti.

2023 m. viešoji konsultacija:

Remiantis ES Reglamentu Nr. 2018/1999, valstybės narės privalo parengti atnaujintų NEKSVP projektus per 4 metus nuo jų patvirtinimo ir per metus nuo parengimo, gavus Europos Komisijos pastabas, juos pasitvirtinti. Energetikos ir Aplinkos ministerijos 2023 metų liepos 14–rugsėjo 22 dienomis vykdė atnaujinamo NEKSVP viešąsias konsultacijas. Šių konsultacijų metu parengtas dokumentas buvo patalpintas į E. pilietis platformą, taip pat buvo išsiųsti oficialūs raštai 44 institucijoms.

Viešųjų konsultacijų tikslas buvo suteikti visiems suinteresuotiems asmenims ir organizacijoms galimybę susipažinti su vientiso dokumento turiniu bei pateikti savo pastabas ir siūlymus. Taip siekta užtikrinti, kad galutinis dokumentas, pateikiamas Europos Komisijai, atitiktų visų interesų grupių lūkesčius ir poreikius.

Konsultacijų metu buvo gautos 225 pastabos, kurias pateikė 31 institucija ir 7 ministerijos. Taip pat sulaukta 64 naujų priemonių pasiūlymų. Žemiau pateiktoje lentelėje nurodytas pastabų pasiskirstymas pagal sektorius, daugiausiai pastabų buvo pateikta energetikos sričiai:

SektoriusPastabų kiekis
Bendroji pastaba (gramatika)20
Bendroji pastaba (tikslai)41
Atliekos4
Energetika109
Transportas25
Pramonė11
Žemės ūkis8
Horizontalios priemonės1
Miškininkystė4
Prisitaikymas2

Rugpjūčio 10 d. įvyko energetikos darbo grupių susitikimas, kurio metu socialiniai partneriai buvo supažindinti su atliktais darbais, susijusiais su NEKSVP atnaujinimu, pristatyti energetikos sektoriaus (atsinaujinančių energijos išteklių, energijos vartojimo efektyvumo, energetinio saugumo, energijos vidaus rinkos, mokslinių tyrimų, inovacijų ir konkurencingumo) priemones bei jų efektus, VšĮ Lietuvos energetikos agentūros atliktus priemonių poveikio modeliavimus, taip pat pasidalinta informacija apie tolimesnius atnaujinto NEKSVP rengimo žingsnius. Susitikimo įrašą galite peržiūrėti čia

 

Susipažinti su 2023 m. atnaujinamo NEKSVP projektu galite čia:

Europos Komisijos rekomendacijos Lietuvos atnaujinto NEKSVP projektui ir jo vertinimas:
2023 m. gruodžio 18 d. Europos Komisija parengė ir pristatė 21 Valstybės narės (VN) atnaujintų NEKSVP projektų vertinimo paketą ir pateikė kiekvienai šaliai specifines rekomendacijas (kitos VNs savo NEKSVP projektus pateikė vėliau). Su kitų VN NEKSVP galite susipažinti čia (prašome atkreipti dėmesį, kad informacija pateikiama anglų k., galimas mašininis (automatinis) vertimas į lietuvių k.).

Europos Komisija vertinime Lietuvai pateikė 19 rekomendacijų, kaip galima būtų patobulinti NEKSVP. Vertinime buvo atkreiptas dėmesys ir išskirti tokie pozityvūs elementai kaip: ambicingi tikslai atsinaujinančios energetikos srityje (pavyzdžiui, iki 2030 m. 100 % elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių), energijos vartojimo efektyvumo priemonės atspindi „pirmiausia – energijos vartojimo efektyvumas“ (angl. energy efficiency first) principą, dalies subsidijų iškastiniam kurui atsisakymas, vidaus rinkoje viršytas 2030 m. sujungiamumo tikslas ir numatytos priemonės, skatinančios elektros energijos vartotojų įgalinimą, teigiamai įvertinti energetinio saugumo tikslai ir priemonės Lietuvos energijos tiekimo saugumo didinimui ir užtikrinimui. Komisija kaip taisytinus plano elementus pabrėžė prisitaikymo prie klimato kaitos politikos ir priemonių tobulinimą, detalesnį anglies dioksido surinkimo, panaudojimo ir saugojimo technologijų panaudojimo galimybių aprašymą, mokslinių tyrimų, inovacijų ir konkurencingumo aspekte nurodyti kiekybinius tikslus ir detalizuoti investicijas į inovacijas bei pažymėta, kad pastatų srityje nekeliami ambicingesni tikslai, nei numatyti Lietuvos 2020 ilgalaikėje renovacijos strategijoje, bei prašoma nurodyti visų iškastinio kuro subsidijų panaikinimą. Pažymėtina, jog Europos Komisija, įvertinusi visų valstybių narių atnaujintus NEKSVP projektus, vienintelei Lietuvai neteikė pastabų dėl viešųjų konsultacijų vykdymo ir teikė rekomendacijas kitoms ES valstybėms, atsižvelgus į mūsų vykdytą procesą. Įvertinus Europos Komisijos pastabas ir rekomendacijas bei 2023 m. liepos-rugsėjo mėn. vykdytų viešųjų konsultacijų metu gautus pasiūlymus, per 2024 m. I pusmetį buvo peržiūrėtas priemonių sąrašas, atnaujintos projekcijos ir priemonių modeliavimas.

Su Komisijos vertinimu ir teikiamoms rekomendacijoms atnaujinamo Lietuvos NEKSVP galite susipažinti čia.

 

Viešoji konsultacija dėl galutinio atnaujinto NEKSVP ir SPAV ataskaitos

Viešoji konsultacija dėl galutinio atnaujinto NEKSVP ir SPAV ataskaitos buvo vykdoma nuo 2024 m. liepos 5 d. iki rugpjūčio 5 d. 

Su galutiniu atnaujintu NEKSVP ir SPAV derinimui galite susipažinti čia:

2024 m. liepos 22 d. įvyko viešas NEKSVP ir SPAV ataskaitos pristatymas visuomenei. Pristatymų įrašą galite rasti čia. Pristatymo skaidrės: NEKSVP energetikos dalis, NEKSVP klimato dalis, NEKSVP SPAV ataskaita. Su susitikimo protokolu galite susipažinti čia.

Iš viso viešosios konsultacijos metu buvo pateikta 329 pastabos NEKSVP ir SPAV, į didžiąją jų dalį buvo atsižvelgta (143 pastabos) arba atsižvelgta iš dalies (53 pastabos) bei pateikti 11 paaiškinimų į užduotus klausimus. 

Pastabų pasiskirstymas pagal turinį:

SektoriusPastabų kiekis
Bendrosios22
Tikslai1
Gramatika6
Atliekos1
Energetika195
Klimatas7
Pramonė4
Prisitaikymas15
Transportas49
Žemės ūkis11
ŽNŽKM9

Susipažinti su galutinėmis pastabomis galite čia.

Siekiant kaip įmanoma labiau įtraukaus proceso, Energetikos ir Aplinkos ministerija, atsižvelgdamos į ES Reglamento Nr. 2018/1999 14 straipsnio, reikalavimus, 2021 m. inicijavo NEKSVP atnaujinimo procesą.

Esamų priemonių analizė:

  • Renginys „NEKSVP atnaujinimas: energetikos dalių esamų priemonių analizės pristatymas“. 2022 m. kovo 23 d. renginyje buvo pristatyti NEKSVP energetikos dalių (energijos vartojimo efektyvumo, energetinio saugumo, vidaus rinko ir mokslinių tyrimų, inovacijų ir konkurencingumo) esamų priemonių analizė. Šiame renginyje dalyvavo socialiniai partneriai, konsultantai, NEKSVP energetikos dalių darbo grupių nariai, Energetikos ministerijos ir VšĮ Lietuvos energetikos agentūros atstovai. Susitikimo įrašą galite peržiūrėti čia.
  • Renginio metu pristatytas skaidres galite peržiūrėti čia.

Papildomų priemonių kūrimas

Darbo grupių ir soc. partnerių pateiktos priemonės buvo svarstomos Energetikos darbo grupių posėdžių metu.

Energetikos darbo grupės:

1. Energijos vartojimo efektyvumo darbo grupė

2022 m. gegužės 13 d. 10 val. 1 posėdis – Pastatai. Susitikimo vaizdo įrašas ir skaidrės.
2022 m. gegužės 18 d. 10 val. 2 posėdis – Pramonė. Susitikimo vaizdo įrašas ir skaidrės
2022 m. gegužės 25 d. 10 val. 3 posėdis – Transportas. Susitikimo vaizdo įrašas ir skaidrės

2. Vidaus rinkos darbo grupė

2022 m. birželio 14 d. 14 val. (perkeltas iš gegužės 26 d. 14 val.) 1 posėdis – Energetinis skurdas. Susitikimo vaizdo įrašas ir skaidrės.
2022 m. birželio 16 d. 14 val. (perkeltas iš gegužės 25 d. 14 val.) 2 posėdis – CŠT. Susitikimo vaizdo įrašas ir skaidrės.
2022 m. birželio 21 d. 14 val. (perkeltas iš gegužės 24 d. 14 val.) 3 posėdis – Elektra/Dujos. Susitikimo vaizdo įrašas, skaidrės ir siūlomų priemonių detalesnis aprašymas

3. Mokslinių tyrimų, inovacijų ir konkurencingumo darbo grupė

2022 m. gegužės 18 d. 14 val. 1 posėdis – Inovacijos ir konkurencingumas. Susitikimo vaizdo įrašas ir skaidrės: MTEPI (ENMIN), Konkurencingumas (ENMIN), Inovacijų priemonės (EIMIN).
2022 m. birželio 2 d. 14 val. 2 posėdis – Moksliniai tyrimai ir finansavimas. Susitikimo vaizdo įrašas ir skaidrės

Su dekarbonizacijos darbo grupių veikla galite susipažinti čia.

Pagal ES Reglamento Nr. 2018/1999 17 straipsnio reikalavimus Lietuva iki 2023 m. kovo 15 d., o vėliau kas du metus, privalo teikti Europos Komisijai NEKSVP pažangos ataskaitas, patvirtintas ES Reglamentu Nr. 2022/22992.

NEKSVP įgyvendinimo pastovią parlamentinę kontrolę užtikrina Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komitetas, kiti komitetai – pagal poreikį.

NEKSVP įgyvendinimo priežiūra taip vykdoma Ministro pirmininko 2024 m. gegužės 3 d. potvarkiu Nr. 93 „Dėl Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko 2020 m. vasario 12 d. potvarkio Nr. 29 „Dėl darbo grupės sudarymo“ pakeitimo“ yra sudaryta darbo grupė „Lietuvos Respublikos nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021–2030 m. įgyvendinimui koordinuoti ir „Žaliojo kurso“ darbotvarkės klausimams spręsti“. Šiai darbo grupei pavesta:

  • koordinuoti Lietuvos Respublikos pozicijų dėl Europos Sąjungos 2040 metų klimato tikslo ir trajektorijos pasiekti klimato neutralumą iki 2050 metų teisės aktų paketo pagrindinių nuostatų derinimą, prireikus – teikti pasiūlymus dėl šių Lietuvos Respublikos pozicijų Ministrui Pirmininkui ir Vyriausybės Europos Sąjungos komisijai; 
  • spręsti su Plano įgyvendinimu susijusius aktualius klausimus, svarstyti klausimus, susijusius su „Žaliojo kurso“ darbotvarkės įgyvendinimu, prireikus – teikti Ministrui Pirmininkui pasiūlymus dėl Plano ir „Žaliojo kurso“ darbotvarkės iniciatyvų Lietuvoje įgyvendinimo.

Stebėsenos sistema:

VšĮ Lietuvos energetikos agentūra kuria NEKSVP stebėsenos sistema, įgyvendinant LIFE IP EnerLit projektą „Energijos efektyvumo didinimas Lietuvoje“. Ši stebėsenos sistema bus naudojama nuolatiniam faktiniam kiekvienos NEKSVP politikos ir priemonės poveikio stebėjimui. Nustačius neatitikimus tarp faktinių sutaupymų ir atliktų prognozių, nedelsiant bus informuojamos atsakingos ministerijos, kad būtų laiku priimti sprendimai dėl politikos ir priemonių pakeitimo, išlėtimo ar kitų būtinų modifikacijų, reikalingų ŠESD mažinimo ir energijos taupymo tikslams pasiekti. 

ŠESD kiekio švieslentė:

Siekiant detaliau supažindinti kokį indėlį turi esamos (EPP) ir planuojamos (PPP) priemonės nacionaliniams ir sektorių tikslams pasiekti apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje nedalyvaujančiuose sektoriuose, buvo sukurta analitinė vizualizacija. Jos pagalba galima detaliau susipažinti su sektorių pokyčių projekcijomis 2021–2030 m. laikotarpyje, taikant EPP ir PPP. Su švieslente galite susipažinti Aplinkos apsaugos agentūros tinklalapyje.

22022 m. lapkričio 15 d. Europos Komisijos įgyvendinimo Reglamentas (ES) Nr. 2022/2299, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/1999 taikymo taisyklės, susijusios su integruotų nacionalinių energetikos ir klimato srities pažangos ataskaitų struktūra, formatu, technine informacija ir rengimo tvarka.

Energetikos darbo grupės

Atsakingi asmenys

Pareigos

El. paštas

Energijos vartojimo efektyvumo

Mindaugas Stonkus

Energijos efektyvumo politikos grupės vadovas

[email protected]

Linas Bagdonavičius

Energijos efektyvumo politikos grupės vyr. specialistas

[email protected]

Vidaus rinkos

Karolis Švaikauskas

Energetikos konkurencingumo grupės vadovas

[email protected]

Mokslinių tyrimų, inovacijų ir konkurencingumo

Žilvinas Danys

Inovacijų grupės vadovas

[email protected]

Daumantas Kerežis

Inovacijų grupės patarėjas

[email protected]

 

Energetinis saugumas*

Dainius Bražiūnas

Energetinio saugumo grupės vadovas

[email protected]

Gediminas Karalius

Energetinio saugumo grupės patarėjas

[email protected]

*Energetinio saugumo darbo grupė nekuriama dėl mažo kitų institucijų, atsakingų už šios srities priemones, skaičiaus. Tačiau jeigu turite priemonių pasiūlymų, susisiekite su grupės vadovu tiesiogiai.

Norėdami sužinoti daugiau apie NEKSVP atnaujinimo procesą rašykite el. paštu [email protected] arba [email protected] (klimato kaita ir dekarbonizacija).

Atnaujinimo data: 2024-10-22