Moksliniai tyrimai ir inovacijos energetikoje

Inovacijos yra viena svarbiausių Lietuvos energetikos sektoriaus vystymo krypčių, užfiksuota Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje (2018). Lietuva iš energetikos technologijas importuojančios šalies turi tapti energetikos technologijas kuriančia, žinias, paslaugas generuojančia ir jas eksportuojančia šalimi. Taip pat Energetikos ministerija siekia, kad Lietuvoje atliekami energetikos srities moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra, sukuriami produktai būtų įdiegti į pramoninę gamybą ir taptų Lietuvos eksporto dalimi, taip prisidedant prie šalies ekonomikos augimo.

Lietuvoje jau dabar kuriamos inovacijos saulės energetikos, biomasės ir biokuro technologijų, SGD panaudojimo, vandenilio dujų technologijų srityse.

Potencialą turinčios inovacijų kryptys energetikoje yra IT sistemos ir kibernetinio saugumo sprendimai, energijos kaupiklių kūrimas, energinio efektyvumo, vandenilio technologijų, alternatyvių degalų gamyba.

Daugiau informacijos apie energetikos inovacijų politikos formavimą ir įgyvendinimą Energetikos ministerijos Inovacijų ir tarptautiškumo skatinimo grupėje.

Atnaujinimo data: 2023-11-28