Vienintelėje Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamykloje prasideda naujo įrenginio statybos

Data

2022 08 11

Įvertinimas
0
20220811orlenunnamed.jpg

Energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien lankėsi Mažeikiuose, naftos perdirbimo produktų gamykloje „Orlen Lietuva“, kur pradėtos Žaliavos likučio konversijos įrenginio statybos. 

Projekto įgyvendinimas sudarys galimybes gaminti vertingesnius šviesiuosius produktus didelio sieringumo mazuto sąskaita, pagerinti konkurencingumą, sumažinti priklausomybę nuo makroekonominių pokyčių.

„Lenkija yra labai svarbus mūsų strateginis partneris energetikoje, ir „Orlen Lietuva“ veikla Lietuvoje yra vienas šios partnerystės pavyzdžių. Gamykla užtikrina stabilią naftos pasiūlą visam Baltijos regionui ir yra viena svarbiausių mūsų energetinio saugumo šakų. Todėl šiandienos įmonės investiciniai sprendimai svarbūs ir Lietuvai, nes jie prisideda ir prie Lietuvos ekonomikos konkurencingumo ir energetinio saugumo“, – darbų pradžios ceremonijoje sakė energetikos ministras Dainius Kreivys. 

Naujo įrenginio statyba – ne tik viso regiono ekonomikai ir energetiniam saugumui svarbus projektas. Naujo įrenginio statybos investicija – daugiau nei 640 mln. Eur. Tai yra didžiausia kada nors buvusi Lenkijos kapitalo investicija Lietuvoje. 

Energetikos ministerija kartu su AB „Orlen Lietuva“ yra pasirašiusi ketinimų protokolą dėl naftos žaliavos likučio konversijos įrenginio statybos projekto įgyvendinimo, kuriuo sutarė bendradarbiauti įgyvendinant šį projektą.