Ukrainoje aptartas paramos energetikos sektoriui klausimas

Data

2022 11 26

Įvertinimas
0
20221126 Ukrainoje.jpg

Šiandien iš Lietuvos į Ukrainą pajudėjo dar 6 sunkvežimiai su  energetine įranga, o Kijeve Ukrainos energetikos ministras Germanas Galuščenka susitiko su Lietuvos energetikos ministru Dainiumi Kreiviu bei aptarė tolimesnius pagalbos klausimus. 

„Atsižvelgiant į didelę žalą energetikos sistemai, dabar energetikams reikia ypatingos įrangos ir medžiagų“, – pabrėžė Ukrainos Germanas Galuščenka.

H.  Galuščenka savo kolegą iš Lietuvos informavo apie žalą, kurią Ukrainos energetikos infrastruktūra patyrė dėl didelio masto raketų atakų iš Rusijos. Kartu jis pažymėjo, kad Ukrainos energetikai visą parą dirba, kad atkurtų energijos tiekimą. Pavyzdžiui, šiandien neįtikėtinų remonto komandų iš visos Ukrainos pastangų dėka Chersono mieste ir apylinkėse elektros tiekimas buvo atkurtas.

Lietuvos energetikos ministras Dainius Kreivys išreiškė visišką paramą Ukrainos žmonėms ir pabrėžė, kad Lietuva ir toliau padės Ukrainai. Iš Lietuvos į Ukrainą buvo išsiųsti 6 sunkvežimiai su 114 skirtingos galios transformatoriais. Iš viso Lietuva ketina pateikti 252 transformatorius.
Germanas Galuščenka padėkojo Lietuvos partneriams už operatyvią pagalbą.

 „Lietuva visada buvo mūsų patikima partnerė ir draugė. Labai vertiname jūsų paramą Ukrainai visais lygiais. Esu įsitikinęs, kad vienybė ir solidarumas padės mums atsispirti bendram priešui ir atneš pergalę prieš agresorių“, – pabrėžė Ukrainos energetikos ministras.

Nuo karo pradžios Lietuvos energetikos įmonės ir organizacijos jau pateikta 3 mln. eurų vertės specializuotos paramos Ukrainos energetikos sektoriaus remontui ir rekonstrukcijai, o šiuo metu vykdomas 2 mln. eurų vertės įrangos perdavimas.