TATENA valdytojų taryboje – nesaugios Astravo AE klausimas

Data

2021 03 02

Įvertinimas
7
meeting-room-business-conference-691485.jpeg

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) valdytojų tarybos posėdyje Lietuva dar kartą atkreipė dėmesį į būtinybę užtikrinti branduolinę saugą visose atominėse elektrinėse (AE), ypač Astravo AE, kurioje iki šiol nėra įgyvendinti streso testų reikalavimai.

„Atsižvelgiant į Fukushima branduolinės elektrinės avarijos pamokas atnaujinti TATENA saugos standartai yra būtini, o ne papildomi branduolinės saugos reikalavimai ir privalo būti įgyvendinti. Tik taip galima užtikrinti saugumą“, – sakė Lietuvos branduolinės energetikos atašė Lina Sabaitienė.

Baltarusijos skubėjimas pradėti eksploatuoti Astravo AE neįgyvendinus jau prieš kelis metus parengtų streso testų rekomendacijų yra nepateisinamas. Šiame projekte dalyvaujančių kompetentingų institucijų demonstruojamas skaidrumo trūkumas ir visuomenės ignoravimas neturi tapti precedentu.

Taip pat Lietuvos atstovė padėkojo TATENA už pastangas atlikti savo misiją nepaisant sudėtingos pandeminės situacijos. Ji pasidžiaugė, kad Lietuvoje nuotoliniu būdu atlikta branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos tarptautinio vertinimo pakartotinė misija  konstatavo, kad dauguma Lietuvai skirtų rekomendacijų jau yra įgyvendintos.