header image

Su visuomene bus diskutuojama kaip paspartinti AEI plėtrą Lietuvoje

Data

2021 05 17

Įvertinimas
17
protect-450596_960_720.jpg

Energetikos ministerija pradeda viešųjų konsultacijų ciklą dėl žaliosios energetikos ateities Lietuvoje ir kviečia visas suinteresuotas puses dalyvauti diskusijose bei teikti pasiūlymus raštu dėl atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gamybos plėtros ir gaminančių vartotojų (GV) plėtros.

„Žalioji energetika yra viena iš būtinų sąlygų kuriant Lietuvos energetinę nepriklausomybę, tad ministerija ieškos būdų kaip paspartinti AEI plėtrą, palengvinti gaminančių vartotojų prisijungimą. Tuo tikslu inicijuojame diskusijas su socialiniais partneriais bei visuomene ir norime išgirsti jų lūkesčius bei realius pasiūlymus, kurie padės tobulinti šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą ir sukurti patrauklesnę aplinką atsinaujinančios energetikos plėtrai“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

AEI gamybos plėtrai aptarti bus skiriamos dvi diskusijos gegužės 25 d. ir 31 d. Pirmojoje diskusijoje dalyviai bus kviečiami išreikšti savo nuomonę apie AEI gamybos plėtrą stabdančias biurokratines kliūtis, tokias kaip poveikio aplinkai vertinimo dokumentų reikalavimai, žemės pakraščių sąrašas ir sklypų formavimo klausimai, radiolokatorių klausimai, mokesčiai, su vietos bendruomenėmis susiję klausimai ir kt. Antrojoje diskusijoje dėl AEI plėtros dalyviai kviečiami išreikšti savo nuomonę apie AEI gamybos plėtros skatinimo mechanizmų sukūrimą.

Viešojoje konsultacijoje dėl GV plėtros, kuri vyks birželio 8 d. ir 14 d., dalyviai bus kviečiami pasisakyti dėl reguliacinių sąlygų tobulinimo: GV kvotos peržiūros, maksimalios GV prijungimo prie elektros tinklų galios nustatymo, galimybės patiems vartotojams kaupti elektros energiją iš atskirų  nutolusių elektrinių ir paties ją paskirstyti tarp valdomų objektų. Taip pat bus diskutuojama ir dėl techninių sąlygų tobulinimo: galimybės saulės elektrinių galią skaičiuoti pagal inverterio galią, o ne pagal modulių bendrą galių sumą, poreikio panaikinti nutolusios elektrinės įsigytos dalies galios ribojimą, susijusį su vartotojo įvado turima galia. Dar viena diskusija GV srityje bus skirta aptarti finansinės paramos sąlygų bei kainodaros sąlygų tobulinimą.

Daugiau informacijos ir registracija į diskusijas gegužės 25 d. ir 31 d. AEI gamybos plėtros klausimais čia.

Daugiau informacijos ir registracija į diskusijas birželio 8 d. ir 14 d. GV plėtros klausimais čia.

Visos diskusijos vyks nuotoliniu būdu, prisijungimo nuoroda bus atsiunčiama registracijos formą užpildžiusiems dalyviams. Po diskusijų dalyviai bus kviečiami pateikti savo motyvuotus pasiūlymus el. paštu.