header image

Pristatomas energijos taupymo paslaugų teikėjo (ETPT) modelis

Data

2021 11 24

Įvertinimas
3
clipart2170363.png

Energetikos ministerija gruodžio 1 d. rengia praktinę konferenciją „Valstybės ir savivaldybių pastatų ir gatvių apšvietimo energinio efektyvumo didinimas“, skirtą valstybės ir savivaldybių pastatų valdytojams bei administratoriams, kurioje supažindins su šiuolaikišku energijos taupymo paslaugų teikėjo (ETPT) modeliu bei pasidalins vykdomų ETPT projektų praktika.

Konferenciją Eenergetikos ministerija organizuoja kartu su techninės pagalbos tiekėjais iš UAB „Ekotermija“, UAB „KPMG Baltics“ ir advokatų kontoros GLIMSTEDT.

Energijos vartojimo efektyvumas - vienas svarbiausių Lietuvos ilgalaikių strateginių tikslų energetikos sektoriuje. Energijos vartojimo efektyvumo didinimas gerina valstybės gyventojų finansinę būklę, didina verslo konkurencingumą, mažina išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir aplinkos oro teršalų kiekį, gerina aplinkos oro kokybę. 

Siekiant įgyvendinti šiuos tikslus, Energetikos ministerija sudarė sutartį su Europos Investicijų Banku dėl savivaldybių ir centrinės valdžios pastatus atnaujinimo taikant energijos taupymo paslaugų teikėjo (ETPT) modelį. Taip siekiama įgyvendinti Europos Komisijos iniciatyvoje „Renovacijos banga“ („Renovation Wave“) nurodytą tikslą padvigubinti kasmet atnaujinamus valstybių narių centrinės valdžios pastatų plotus.

Konferencijos dalyviai susipažins su šiuolaikišku energijos taupymo paslaugų teikėjo (ETPT) modeliu, modernizuojant valstybinės ir savivaldybių infrastruktūros objektus, su vykdomų ETPT projektų praktika bei apie teikiamas techninės pagalbos paslaugas.

Pranešimus skaitys ilgametę praktiką viešajame ir privačiame sektoriuose sukaupę ekspertai:
Mindaugas Stonkus, Energetikos ministerijos Energijos efektyvumo politikos grupės vadovas. Tema: Lietuvos iššūkiai didinant energijos vartojimo efektyvumą.
Dainius Čergelis, Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo grupės vadovas. Tema: Pagrindiniai ilgalaikės pastatų strategijos aspektai.
Rolandas Marcinkevičius, Viešųjų investicijų plėtros agentūros Verslo plėtros skyriaus ekspertas. Tema: Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių projektų finansavimas.
Dalius Gedvilas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas. Tema: Kaip tobulinti atrankos kriterijus perkant renovacijos darbus viešuoju pirkimu?
UAB „Ekotermija“, UAB „KPMG Baltics“ ir advokatų kontora GLIMSTEDT. Tema: Energinio efektyvumo didinimas infrastruktūros (pastatai ir gatvių apšvietimas) objektuose:
—    ETPT modelis. Kodėl? Išmoktos pamokos.
—    Ar ETPT ir viešojo ir privataus sektorių partnerystė (VPSP) - skirtingi finansavimo ir projekto valdymo būdai?
—    Ką apie objektą pasako energijos vartojimo auditas, techninė specifikacija ar techninis projektas
—    Viešųjų pirkimų organizavimas: tiekėjų kvalifikacija ir atranka, pirkimo būdas ir standartinės sutarties sąlygos.

Kviečiame dalyvauti valstybės ir savivaldybių pastatų, gatvių, kelių tinklų valdytojus, pastatų administravimo ir valdymo organizacijas, savivaldybių tarybų ir administracijos atstovus, privataus ir rizikos kapitalo fondus, bei statybines organizacijas. Regitraciją rasite čia.