header image

Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose Ignalinos AE pripažinta „Metų darboviete 2021“

Data

2022 01 28

Įvertinimas
1
nuotraukos-8.jpg

Sausio 27 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2021“ – pagerbtos 17 įmonių, kurios rūpinasi darbuotojų emocine gerove ir kuria jiems palankią aplinką, stiprina ryšius su bendruomenėmis, rūpinasi ir tausoja aplinką bei imasi įvairių inciatyvų, padedančių darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus.

Jau tryliktą kartą organizuotame Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo  konkurse VĮ Ignalinos atominė elektrinė pelnė „Metų darbovietės 2021“ apdovanojimą didelių įmonių kategorijoje. Apdovanojimas skirtas už iniciatyvas, skatinančias darbuotojų įsitraukimą ir lojalumą.

„Iššūkiai šiandien. Atsakomybė amžiams. Šiuo Ignalinos AE darbuotojo sukurtu šūkiu vedini kasdien į darbą ateina daugiau nei 1700 IAE darbuotojų, suvokdami savo veiklos svarbą, savo atsakomybę už atliekamą darbą ir jo poveikį ateičiai - būsimoms kartoms. Tai rimtą įsipareigojimą turintys žmonės, kurie visi kartu yra ta bendruomenė, pelniusi „Metų darbovietės 2021“ apdovanojimą. Ši, galbūt daugeliui iki šiol nepažinta bendruomenė, atsakingai atliekamu darbu ir lojalumu darbdaviui, kasdien kuria įtraukią aplinką darbe. Todėl labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad valstybės valdoma įmonė – Ignalinos AE – buvo pastebėta tarp kitų pripažintų Lietuvos darboviečių, kurios savo organizacinę kultūrą suvokia kaip būseną, kurioje gera dirbti visiems. Šis apdovanojimas – didelė paskata tobulėti ir kiekvieną dieną savo atliktais darbais pateisinti gautą vardą“, – atsiimdama apdovanojimą padėkos žodžiais dalinosi Ignalinos AE personalo vadovė Dalia Enkienė.

Įmonė girdi darbuotojų poreikius ir siekia atliepti jų lūkesčius: visiems darbuotojams prieinamos fizinės ir elektroninės pasiūlymų „dėžutės“, kuriomis darbuotojai aktyviai naudojasi, o pasiūlymai analizuojami ir aptariami vadovų susitikimuose. Atrinkti ir įvertinti geriausi darbuotojų sąlygas gerinantys pasiūlymai toliau įgyvendinami, o pasiūlymus pateikę darbuotojai kasmet paskatinami.

Įmonė suteikia papildomas socialines garantijas darbuotojams: papildomos išeitinės išmokos, atsižvelgiant į nepertraukiamą darbo stažą Ignalinos AE; nustatytos papildomos materialinės išmokos dėl ligos ar artimo slaugymo, vaiko gimimo ar įvaikinimo, Ignalinos AE darbuotojo ar artimojo mirties atveju; skiriama visa laisva apmokama diena darbuotojams aukojantiems kraują ar dalyvaujantiems kitose donorystės ir savanorystės veiklose ir kt.

2021 m. įgyvendintas tęstinis darbuotojų įsitraukimą skatinantis projektas „Žmonės, kuriais didžiuojamės“, kurio metu IAE darbuotojai nominavo kolegas „Pozityviausio darbuotojo“, „Labiausiai įsitraukusio darbuotojo“, „Darbuotojo – lyderio“, „Darbuotojo – atradimo“, „Atominės ledi“ ir „Komandinės dvasios“ kategorijose. Darbuotojai nugalėtojai šventinio renginio metu apdovanoti atminimo statulėlėmis bei dovanomis.

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai – nuo 2008 metų vykdoma valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam žmogui bei skatinti šalies įmones diegti veikloje socialinės atsakomybės principus. Nuo 2013 metų apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais.

Plačiau apie „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2021“.  

Dovydo Lopetaičio nuotrauka.