header image

Ministras D. Kreivys lankysis Klaipėdoje

Data

2021 05 12

Įvertinimas
15
KNT (6).jpg

Rytoj Energetikos ministras Dainius Kreivys lankysis Klaipėdos konteinerių terminale, į kurį bus atgabentas galingiausias Lietuvoje ir Baltijos šalyse autotransformatorius. Tai yra vienas iš kertinių Lietuvos elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa elementų, padėsiantis išplėsti jungties su Lenkija „LitPol Link“ pajėgumus.

Šis autotransformatorius turės didžiulę reikšmę Lietuvos energetinei nepriklausomybei ir padės užtikrinti patikimą, saugų ir savarankišką elektros energijos tiekimą.  Iš Klaipėdos konteinerių terminalo autotransformatorius bus įkraunamas į baržą, kuria toliau bus plukdomas Nemunu iki Kauno, o po to transportuojamas iki Alytaus, „LitPol Link“ jungties.

Įrengtas autransformatorius užtikrins, kad baigus sinchronizacijos projektą 2025 m. „LitPol Link“ jungtis galėtų veikti pilnu galingumu ir sinchroniniu režimu su Europa.

Sinchronizacija yra svarbiausias Baltijos šalių energetinio saugumo projektas ir prioritetinis ES projektas, kurio bendra vertė sieks iki 1,65 mlrd. Eur.

Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia vadinamajame BRELL žiede, kuriame elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Baltijos šalys prisijungs prie kontinentinės Europos tinklų ir pradės veikti sinchroniniu režimu su Lenkija, Vokietija ir kitomis kontinentinės Europos valstybėmis 2025 m. Sinchronizacijos projektą įgyvendina Lietuvos Respublikos elektros energijos perdavimo sistemos operatorius – LITGRID AB.

Taip pat rytoj ministras lankysis AB „Klaipėdos nafta“ tamsiųjų naftos produktų parke, kur apžiūrės oro teršalų valymo įrenginį bei bitumo talpyklas, SGD paskirstymo stoties infrastruktūrą, šviesiųjų naftos produktų parką.

.