header image

Ministerija kviečia prisidėti rengiant jūros dugno tyrimų ir vėjo greičio bei hidrometeorologinių matavimų technines specifikacijas

Data

2021 08 17

Įvertinimas
0
osman-rana-77ojznuSomk-unsplash.jpg

Energetikos ministerija kviečia visų suinteresuotų šalių atstovus teikti pastabas ir pasiūlymus šiuo metu rengiamoms techninėms specifikacijoms, kurios taps pagrindu įsigyti jūros dugno tyrimų ir vėjo greičio bei hidrometeorologinių matavimų atlikimo paslaugas. Jos reikalingos siekiant įgyvendinti vieną iš Lietuvos energetinės nepriklausomybės projektų – pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos jūroje.

„Rengiami dokumentai yra svarbūs, nes jie lems planuojamų įsigyti paslaugų – jūros dugno tyrimų bei vėjo ir kitų parametrų matavimų – apimtis ir  kokybę. Todėl mums svarbios pastabos ir pasiūlymai šiame etape, kad vėliau įsigytos paslaugos atskleistų visapusišką vaizdą, būtų ekspertiškai patikimos ir informatyvios tam, kad jų rezultatais galėtų naudotis jūrinių vėjo elektrinių aukcione 2023 m. ketinantys dalyvauti asmenys. Taigi, tai yra dar vienas konkretus Energetikos ministerijos parengiamasis žingsnis pirmojo jūrinio vėjo elektrinių parko vystymo projekte“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Rengiamose techninėse specifikacijose atkreipiamas dėmesys į kelis pagrindinius aspektus: jūros dugno tyrimų atveju svarbus geologinių ir geofizinių tyrimų kompleksiškumas, o matuojant vėjo greitį ir kitus parametrus, – stebėtini jūrinės aplinkos komponentai ir jų stebėjimui reikalingai įrangai keliami reikalavimai. Remiantis parengtais dokumentais ir bus įsigytos jūros dugno tyrimų ir vėjo greičio bei hidrometeorologinių matavimų atlikimo paslaugos. Jų rezultatai bus naudojami tolesniame etape ruošiantis konkursams dėl leidimų naudoti Lietuvos jūrinę teritoriją vėjo elektrinių plėtrai ir siekiant gauti paramą.

Lietuvos jūrinės teritorijos dalis, kurioje tikslinga organizuoti konkursą iki 700 MW vėjo elektrinių plėtrai ir eksploatacijai, įtvirtinta 2020 m. birželio 22 d. Vyriausybės nutarimu. Ruošiantis įgyvendinti jūrinio vėjo elektrinių projektą, nustatyta pirmojo etapo plėtros galia ir teritorija.

Pastabas ir pasiūlymus jūros dugno tyrimų ir vėjo greičio bei hidrometeorologinių matavimų techninėms specifikacijoms galima teikti el. paštu [email protected].

Techninės specifikacijos jūros dugno (geofiziniams ir geotechniniams) tyrimams projektą rasite čia.

Techninės specifikacijos vėjo greičio, vandens ir meteorologiniams matavimams projektą rasite čia.