header image

Lietuva buria pasaulio energetikos technologijų ir elektromobilumo ekspertus

Data

2021 04 26

Įvertinimas
12
Energy Tech Summit 2020 virtual.jpg

Siekiant išvengti skaudžių klimato kaitos padarinių, energetikos technologijų ir elektromobilumo ekspertai iš viso pasaulio renkasi kovai su klimato atšilimu. Balandžio 28–29 dienomis Lietuvoje ketvirtą kartą vyks didžiausia Baltijos ir Šiaurės šalių regione virtuali konferencija – „Energy Tech Summit“.

„Džiaugiamės galimybe kelioms dienoms tapti viso pasaulio energetikos technologijų ir inovacijų ekspertų dėmesio centru. Šiemet Lietuvai pavyko pritraukti gausybę lyderių ir sprendimų priėmėjų energetikos srityje, su kuriais aptarsime technologijų poreikį siekiant klimato neutralumo iki 2050 m. Lietuva taip pat turi didelių ambicijų šioje srityje – spartinsime atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą ir inovatyvius sprendimus – vandenilio technologijas, elektromobilumą, išmanius tinklus, energijos telkimo, kaupimo ir balansavimo sprendimus“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Pagrindinės numatomos konferencijos temos yra  elektromobilumas, baterijos, vandenilio technologijos, dirbtinis intelektas, skaitmeninimas, išmanūs tinklai ir kitos. Lietuvai ypač aktuali vandenilio technologijų plėtros tema. Numatoma, kad šalyje iki 2030 m. galutiniame energijos suvartojime 50 proc. sudarys energija, pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių, o 2050 m. – 100 procentų. Atsižvelgiant į tai planuojamos papildomos priemones energijos kaupimui, elektros energijos sistemos stabilumui palaikyti, taip pat suvaldyti galimus kainų šuolius. Šiame kontekste vandenilio gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių technologijos yra esminės. Jų pagalba bus galima ne tik balansuoti sistemą, bet ir žalinti pramonę, bei transportą.

Ne mažiau Lietuvai aktuali tema – baterijos. šalyje planuojama įrengti elektros energijos kaupimo įrenginių (200 MW). Taip pat numatoma skatinti elektros skirstomojo tinklo modernizavimą ir plėtrą, diegiant išmaniuosius sprendimus dėl paskirstytosios gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių ir energijos kaupimo integravimo ir valdymo. Lietuvoje spartinant sprendimus inovatyvaus energetikos sektoriaus plėtrai būtina skatinti diskusijas energetikos technologijų tema ne tik su regiono ir ES, bet ir viso pasaulio partneriais, skatinti valstybinio ir privataus sektoriaus dialogą.

Šiemet trijų dienų trukmės „Energy Tech Summit“ renginį stebės daugiau nei 2 000 žiūrovų – 130 rizikos kapitalo fondų, 70 pasaulinių energetikos korporacijų ir 300 startuolių iš daugiau nei 50 šalių. Konferencijos žiūrovai turės galimybę sudalyvauti net devyniose virtualiose scenose, kuriuose savo žiniomis dalinsis 150 energetikos ir elektromobilumo ekspertų. Renginyje taip pat dalyvaus pasaulyje puikiai žinomi atstovai iš tokių bendrovių kaip „BP“, „Shell“, „Chevron“, „Total“, „E.ON“, „Jaguar Land Rover“, „Ford Motor Company“, „Google“, „Microsoft“, „Siemens“, „Schneider electric“, „Bosch“, „Bloomberg NEF“, „TATA group“, „DHL“, „Bolt“, „Enel“ ir daugybė kitų.

„Energy Tech Summit“ išskirtinis dar ir tuo, kad renginyje dalyvaus reikšmingi politikos formuotojai, kaip JAV energetikos departamento sekretorė Jennifer M. Granholm, Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato direktorė Ditte Juul Joergensen, Suomijos, Estijos ministrai, Europos investicijų banko, Europos plėtros ir rekonstrukcijų bankas, Tarptautinės energetikos agentūros atstovai bei daugelis kitų.

„Džiaugiamės, kad Lietuvoje skatinama inovacija ir vis daugiau dėmesio yra skiriama energetikos bei elektromobilumo technologijų sričiai. Vienas iš šios konferencijos tikslų – pristatyti Vilnių kaip regione pirmaujantį inovacijų centrą bei Lietuvos įmonėms sukurti platformą žengti į globalią rinką. Renginį jau antrą kartą iš eilės perkeliame į virtualią erdvę, tačiau susidomėjimas konferencija ir jos dalyvių aktyvumas pranoko visus mūsų lūkesčius bei patvirtino augančią tokio tipo renginių paklausą pasaulyje“, – teigia „Energy Tech Summit“ vadovaujančioji partnerė Skaistė Knyzaitė.

Nors renginys skirtas energetikos ir elektromobilumo rinkos atstovams, konferencijoje kviečiami dalyvauti visi tvarių technologijų entuziastai, tikint, kad  renginys padės atrasti naujas verslo nišas. Nepaisant to, jog „Energy Tech Summit“ bus transliuojamas internetu, dalyviai turės galimybę užmegzti verslo naujus ryšius dalyvaujant virtualiuose susitikimuose ar susipažinti su pasaulinėmis kompanijomis apsilankant „virtualiuose stenduose“.

Sparčiai augant tvarių technologijų paklausai, „Energy Tech Summit“ kasmet pristato naujausius pokyčius energetikos ir elektromobilumo pramonėje. Čia susirenka vieni žymiausių šios srities specialistų ir novatorių pasidalinti savo žiniomis bei sudalyvauti aktualiose diskusijose.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, o šių metų pagrindiniai rėmėjai partneriai – gerai žinomos įmonės kaip „E.ON“, „BP“, „Eesti Energia“, „Ignitis“, „Jaguar Land Rover“, „Engie“, ir dar daugiau nei 40 kitų energetikos kompanijų.