Gaminti energiją iš atsinaujinančių išteklių bus dar lengviau

Data

2021 06 03

Įvertinimas
24
windrader-2991696_960_720.jpg

Skatinimo mechanizmo sukūrimas ir biurokratinių trukdžių mažinimas atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) plėtrai Lietuvoje – apie tai Energetikos ministerija gegužės 25 ir 31 dienomis diskutavo su rinkos dalyviais viešųjų konsultacijų metu. Baigus šias konsultacijas ir apibendrinus rezultatus bus parengtas veiksmų planas, padėsiantis sparčiau pereiti prie klimatui neutralios energetikos.

Ministerija siekia, kad Lietuva jau 2025 metais turėtų iki 1,2 GW galios vėjo jėgaines sausumoje, o gaminančių vartotojų ir energijos bendrijų saulės jėgainių tinklas pasiektų 1 GW. Yra siekiama, kad iki 2024 m. vietinė elektros generacija sudarytų 62 proc. energijos, o didžioji jos dalis būtų pagaminta iš AEI.

„Pradedame rengti programą, padėsiančią pašalinti AEI plėtros biurokratines kliūtis bei sukurti tinkamą skatinimo mechanizmą. Tokį planą planuojame turėti jau iki šio rudens. Visa tai padės pasiekti išsikeltų klimato neutralumo tikslų ir vystyti šalyje atsinaujinančią energetiką. Džiugu, kad rinkos dalyviai aktyviai kreipiasi ir teikia pasiūlymus tiek dėl procesų tobulinimo, tiek dėl labai konkrečių savo projektų vystymo problemų. Tai rodo pasitikėjimą ministerija ir norą bendradarbiauti“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Diskusijų metu aptarti poveikio aplinkai vertinimo dokumentų reikalavimai, sklypų formavimo, bendruomenių, radiolokatorių klausimai, mokesčiai, AEI gamybos skatinimo formos.

Diskusijos skirtos rinkos dalyviams, tinklų operatoriams, politikos formuotojams ir kitoms suinteresuotoms pusėms išsakyti savo problemas ir lūkesčius. Diskusijose jau sudalyvavo per 200 dalyvių.

Artimiausiu metu ministerija planuoja pradėti diskusijų ciklą apie Gaminančių vartotojų plėtrą šalyje, pirmoji diskusija numatoma birželio 8 d.

Daugiau informacijos apie viešąją konsultaciją ir registracija į diskusiją čia.