Energetikos viceministrė I. Žilienė Danijoje aptars energijos efektyvumo ir projektų finansavimo galimybes

Data

2022 06 07

Įvertinimas
0
l_24.jpg

Birželio 7–9 dienomis energetikos viceministrė Inga Žilienė lankysis Sionderborge (Danija), kur dalyvaus Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) Energetinio efektyvumo konferencijoje bei ministrų susitikime.

Septintąjį kartą organizuojamame renginyje numatomi ypač svarbūs susitikimai, kuriuose rinkos lyderiai kartu su vyriausybės bei visuomenės atstovais aptars svarbiausias energijos vartojimo efektyvumo problemas. Taip pat numatoma apžvelgti, kaip valdžios, verslo ir finansų sektoriai galėtų vieningai dirbti, siekdami užtikrinti energijos vartojimo efektyvumą didinančių priemonių finansavimą.

Dalyvaujančių šalių ministrai, viceministrai ir įmonių vadovai taip pat ruošiasi aptarti veiksmų planą, kuris leistų greitai ir ekonomiškai pasiekti nulinę šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją ir sukurti tiek trumpalaikį, tiek ilgalaikį finansavimo mechanizmą tikslams įgyvendinti.

Danijoje konferencijos dalyviai taip pat ketina apsilankyti keturiuose energetikos objektuose, kuriuose bus pristatoma energijos gamybos grandinė, efektyvūs išteklių panaudojimo būdai bei žaliosios energetikos ateities galimybės, bus galima pamatyti, kaip praktikoje įgyvendinami konkretūs tvarumo sprendimai, o sektoriaus atstovai galės aptarti galimus veiksmus, kurie padėtų greitai ir efektyviai tokią praktiką pritaikyti ir kitose valstybėse.

TEA pataria valstybėms narėms energetikos politikos formavimo klausimais, teikia informaciją apie tarptautinę naftos rinką ir kitus energetikos sektorius bei yra pasirengusi reaguoti į naftos tiekimo sutrikimus. Agentūra valstybėms narėms suteikia aukščiausio lygio energetikos ekspertų pagalbą pereinant prie klimatui neutralios energetikos, stiprinant valstybės energetikos inovacijų politiką ir didinant energetinį efektyvumą.