Energetikos ministras D. Kreivys susitiko su Latvijos ekonomikos ministre I. Indriksone

Data

2022 08 10

Įvertinimas
0
20220810.png

Energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien susitiko su Latvijos ekonomikos ministre Ilze Indriksone. Susitikimo metu aptarta energetinio saugumo situacija regione bei spartesnė Baltijos šalių sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais. 

„Svarbu akcentuoti sinchronizacijos spartinimo ir Baltijos šalių vienybės šiuo klausimu svarbą dabartiniame geopolitinės ir saugumo situacijos kontekste. Šiuo metu itin svarbi Baltijos šalių vienybė, politinė parama ir techninis pasirengimas. Turime siekti, kad ir mūsų institucijos, ir elektros perdavimo sistemų operatoriai aktyviai vertintų ir rengtų sinchronizavimo paspartinimo planus“, – pabrėžė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Susitikimo metu aptarta ir atsinaujinančios energijos išteklių plėtra. 

„Sparti žaliosios energetikos plėtra ypač svarbi ne tik kaip būtina visiškos energetinės nepriklausomybės sąlyga, bet ir kaip vienintelis tvarus būdas sumažinti sąskaitas už elektrą ir šildymą“, – sakė ministras. 

Iki 2030 metų žaliosios energetikos plėtrai ir energijos vartojimo efektyvumui didinti Lietuvoje planuojama skirti beveik 1 milijardą eurų. Tikimasi, kad įstatymų paketai prisidės prie sėkmingo investicijų į žaliosios energetikos projektus įgyvendinimo.

Susitikime ministrai aptarė ir pasirengimo artėjančiam žiemos sezonui klausimus – šalys jau ėmėsi veiksmų tinkamai jam pasiruošti.