Energetikos ministerija ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ pasirašė energijos sutaupymo susitarimą

Data

2022 11 25

Įvertinimas
1
20221125 2.JPG

Pasirašytas pirmasis valstybinio sektoriaus energijos sutaupymo susitarimas – penktadienį energetikos viceministrė Inga Žilienė ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ direktorius Justinas Bortkevičus sutarė dėl techninių ir organizacinių priemonių taikymo taupant energiją.  „Litexpo“ per aštuonerius metus ketina sutaupyti 165 MWh galutinės energijos. Tai beveik tiek pat, kiek 86 vidutiniai namų ūkiai suvartoja elektros energijos per metus. 

„Lietuvoje turime didelį energijos taupymo potencialą. Svarbu, kad prie energijos efektyvumo didinimo tikslų pasiekimo svariai prisidės ir valstybės valdomos įmonės. Esame įsipareigoję ateities kartoms, todėl energijos sutaupymo susitarimai suteiks galimybes valstybės valdomoms įmonėms pagerinti paslaugų kokybę, nuosekliai energiją vartojant efektyviau bei nuolatos mažinant aplinkoje paliekamą taršos pėdsaką“, – sako energetikos viceministrė I. Žilienė.

Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ 2023 – 2025 metais planuoja atnaujinti salių šildymo/vėdinimo/kondicionavimo sistemas į efektyvesnes, kurios užtikrins renginių lankytojams komfortišką mikroklimato palaikymą salėse ir kitos paskirties patalpose bei liuminescencinius šviestuvus pakeisti efektyvesniais LED technologijų šviestuvais.

„Parodų ir kongresų centro „Litexpo“ visų erdvių energetiniai ištekliai sudaro iki 30% visos veiklos savikainos. Tikimės, kad iki 2025 metų modernizavę šildymo/kondicionavimo bei apšvietimo sistemas ne tik galėsime sumažinti eksploatacines sąnaudas, bet ir padidinsime operuojamų pastatų energinį naudingumą bei svariai prisidėsime prie energijos vartojimo efektyvumo“, – teigia “Litexpo” direktorius J. Bortkevičius.

Šis susitarimas – dalis energijos vartojimo efektyvumo didinimo politikos priemonių, kuriomis siekiama per artimiausią dešimtmetį sutaupyti ne mažiau kaip 27 TWh galutinės energijos ir taip sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Energetikos ministerija iki šių metų pabaigos planuoja sudaryti 29 energijos sutaupymo susitarimus su didžiausiomis valstybės valdomomis įmonėmis, tokiomis kaip: AB „Klaipėdos nafta“, VĮ Ignalinos atominė elektrinė, AB Lietuvos pašto įmonių grupė, AB „Kelių priežiūra“, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, VĮ Lietuvos oro uostai, VĮ Turto bankas, VĮ Registrų centras ir kitos. Tai leis iki 2030 m. sutaupyti apie 2 TWh galutinės energijos, o tai atitinka beveik 17 % per metus Lietuvoje suvartojamos elektros energijos (palyginimui per 2021 m. Lietuvoje suvartota apie 12 TWh elektros energijos).