Dar daugiau nei 7 tūkstančiai gyventojų įsigis elektrines iš saulės parkų

Data

2022 08 16

Įvertinimas
0
solar panel.png

Rugpjūčio 15 d. baigėsi mėnesį trukęs Energetikos ministerijos inicijuotas kvietimas teikti paraiškas įsigyti žalios elektros energijos iš nutolusių saulės parkų. Kompensacijas už elektrines iš saulės parkų gauti norą pareiškė 7457 gyventojai. 

„Džiugu, kad norinčių tapti gaminančiais vartotojais skaičius ir toliau auga – vieningai mūsų šalis ir gyventojai siekia energetinio savarankiškumo. Nuotolinės saulės elektrinės yra patogiausias sprendimas elektros sąskaitas siekiantiems susimažinti daugiabučių namų gyventojams, taip pat kai nėra galimybės įsirengti saulės elektrinę nuosavame sklype ar ant stogo“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Energetikos ministerija atkreipia dėmesį, kad teikti paraiškas kompensacijoms buvo galima ir dar neįsigijus elektrinės. Gavus patvirtinimą apie planuojamą skirti kompensaciją, gyventojai įsigyti nutolusią saulės elektrinę iš pasirinkto saulės parko galės per dvejus metus. Energetikos ministerijos duomenimis, saulės parkų vystytojai vien iki metų pabaigos pasiūlys apie 38 MW galios elektrinių įsigijimui naujuose projektuose.

Bendra šio paramos kvietimo pateiktų paraiškų suma – virš 12 mln. Eur. Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę, įsigytą iš saulės parkų. Kompensacijos dydis už 1 kW siekia 323 Eur, o maksimali galima finansavimo suma gali siekti iki 3230 Eur. Priemonę administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra per mėnesį laiko vertins paraiškas ir informuos gyventojus apie priimtą sprendimą dėl finansavimo.  

Tai jau antras paramos kvietimas tokiai programai šiais metais. Metų pradžioje daugiau nei 4800 gyventojų pareiškė norintys įsirengti nuotolines saulės elektrines parkuose. 

Iki 2030 m. skirta beveik 1 mlrd. Eur žaliosios energetikos plėtrai ir energetiniam efektyvumui, iš jų daugiau nei pusė – 608 mln. Eur ES lėšų – gyventojus ir įmones pasieks per artimiausius 1,5 metų, t. y. iki 2023 m. pabaigos.