D. Kreivys: „Lenkija yra viena svarbiausių partnerių, stiprinant energetinę nepriklausomybę“

Data

2021 03 12

Įvertinimas
8
Poland.jpg

„Lenkija yra viena svarbiausių mūsų strateginių partnerių, stiprinant energetinę nepriklausomybę, todėl turime toliau stiprinti politinį dvišalį bendradarbiavimą. Didesnė mūsų energetikos sistemų sinergija ir integracija gali veikti kaip Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais katalizatorius“, – sakė energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien Varšuvoje įvykusiame susitikime su Lenkijos klimato ir aplinkos ministru Michał Kurtyka bei Vyriausybės strateginės energetinės infrastruktūros įgaliotiniu Piotr Naimski, su kuriais aptarė Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais projektų eigą, energetinį bendradarbiavimą gamtinių dujų sektoriuje bei vėjo energetikos jūroje projektuose.

D. Kreivys taip pat pristatė Astravo AE saugumo situaciją bei prekybos su trečiosiomis šalimis padėtį regione: „Lenkija supranta mūsų padėtį. Kolegos puikiai supranta, kad norint laiku įgyvendinti sinchronizaciją su KET, reikia nuosekliai mažinti elektros srautus iš Rytų“, – sakė D. Kreivys.

D. Kreivys Lenkijoje aptarė Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais projektus, gamtinių dujų rinką ir Lenkijos-Lietuvos dujotiekio GIPL tiesimo eigą, atsinaujinančios energetikos perspektyvas ir kitus klausimus.

Varšuvoje D. Kreivys taip pat susitiko su Lenkijos energetikos ekspertais ir Lenkijos naftos ir dujų bendrovės „PGNiG“ vadovybe.