header image

Bus aptariamas degalų prekybos šešėlio mažinimo priemonių veiksmingumas

Data

2021 05 20

Įvertinimas
15
connect-2777620_960_720.png

Penktadienį Energetikos ministerijoje vyks susitikimas, kurio metu su rinkos dalyviais, reguliuotojais ir suinteresuotomis institucijomis bus aptarti didmeninės prekybos nefasuotais naftos produktais šešėlio mažinimas – šiuo metu taikomos kontrolės ir prevencijos priemonės, bei galimos papildomos priemonės.

Siekiant mažinti šešėlį prekybos naftos produktais srityje 2017–2020 m. jau buvo sugriežtintos didmeninės prekybos naftos produktais sąlygos – nustatyti griežtesni reikalavimai naftos produktais prekiaujančių asmenų patikimumui ir reputacijai bei nustatytas reikalavimas šia veikla užsiimantiems asmenims turėti prievolių įvykdymo užtikrinimą patvirtinančius dokumentus.

Nuo 2019 m. vidurio buvo įtvirtintas centralizuotas prekybos naftos produktais licencijavimas – naujus leidimus prekiauti naftos produktais išduoda Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), kuri taip pat sprendžia dėl šių leidimų keitimo, stabdymo ar panaikinimo. Anksčiau tai atlikdavo savivaldybių administracijos.

Siekiant užtikrinti sąžiningą konkurenciją rinkoje buvo atlikti ir kiti teisės aktų pakeitimai, kuriais atsisakyta atsargų kaupimo lengvatų ir sugriežtinta atsakomybė už šios pareigos nevykdymą.

Susitikimo metu bus aptariamas esamų šešėlio mažinimo priemonių veiksmingumas, vertinamas papildomų priemonių poreikis.