header image

Baltijos šalių energetikos ministrai ragina ES kuo greičiau pradėti procesą dėl Ukrainos sinchronizacijos

Data

2022 03 02

Įvertinimas
0
Momerandumas 274387805_346351870833745_1873413028922282251_n.jpg

Baltijos šalių ministrai pasirašė bendrą pareiškimą dėl koordinuotų veiksmų plano įgyvendinimo, kuris užtikrintų energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Ministrai taip pat ragina Europos Sąjungą (ES) kuo greičiau pradėti procesą dėl Ukrainos elektros sistemos integravimo į kontinentinės Europos elektros sistemą.

Pareiškme Lietuvos Respublikos energetikos ministras Dainius Kreivys kartu su Latvijos Respublikos ekonomikos ministru Jāniu Vitenbergu bei Estijos Respublikos ekonomikos ir ryšių ministru Taavi Aas griežtai smerkia Rusijos šiuo metu vykdomą karinę ataką prieš Ukrainą.

Kaip pažymi ministrai, energetika yra vienas iš svarbiausių elementų bendroje Europos žemyno saugumo struktūroje, o šiomis precedento neturinčiomis aplinkybėmis tai tapo dar svarbiau nei kada nors anksčiau. Kaip rašoma bendrame už energetiką atsakingų Baltijos šalių ministrų pareiškime, Baltijos šalys ne kartą pademonstravo gebėjimą bendradarbiauti įvairiose situacijose, todėl ir dabar svarbu išlaikyti šią vienybę ir kryptingai imtis veiksmų. Pareiškime taip pat nurodoma, kad siekiant užtikrinti savo energetinę nepriklausomybę šiandien ir ateityje, būtina vadovautis bendru ir koordinuotu požiūriu. Ministrai sutaria, kad atsižvelgiant į dabartinę geopolitinę situaciją, pirmenybė turi būti teikiama kuo spartesniam Baltijos šalių elektros energijos sistemų sinchronizacijos su kontinentine Europa įgyvendinimui.