Lietuvos ir Latvijos ministrai aptarė energetinio saugumo padėtį regione

Data

2022 04 14

Įvertinimas
0
LV ir LT energ ministrai.jpg

2022 m. balandžio 14 d. Energetikos ministras Dainius Kreivys nuotolinio susitikimo metu su Latvijos ekonomikos ministru Jāniu Vitenbergu aptarė regioninio energetinio saugumo aktualijas, padėtį energijos rinkoje ir glaudesnio bendradarbiavimo galimybes toliau didinant nepriklausomybę nuo Rusijos energetinių išteklių.

Ministrai susitarė toliau didinti pastangas kuo veiksmingiau išnaudoti gamtinių dujų infrastruktūrą siekiant apsirūpinti dujomis, taip pat ieškoti sprendimo kuo įmanoma sparčiau nei 2025 m. įgyvendinti Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektą.

Ministras D. Kreivys pakvietė Latvijos ekonomikos ministrą J. Vitenbergą atvykti į Vilnių dalyvauti gegužės 5 d. planuojamoje Lietuvos-Lenkijos dujotiekių jungties (GIPL) iškilmingoje atidarymo ceremonijoje, į kurią taip pat kviečiami Lenkijos, Estijos, Suomijos bei Europos Komisijos atstovai.

Nuo gegužės mėn. pradėsiantis veikti dujotiekis tarp Lietuvos ir Lenkijos į bendrą ES energetikos rinką integruos iki šiol energetinės salos režimu veikusį Baltijos regioną - Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją. GIPL ne tik padidins energijos tiekimo saugumą regione, bet ir sukurs didelę ekonominę naudą dujų rinkos dalyviams Lenkijoje ir Baltijos šalyse.