Energijos taupymas – iššūkis tiek valstybei, tiek ir kiekvienam mūsų. Nėra lengva keisti įpročius, gyventojams reikia paaiškinti, kad apšiltintas būstas, taupi elektros lemputė, ekonomiška šildymo ar vandens tiekimo sistema leis mums sutaupyti, o sutaupytus pinigus išleisti daug naudingiau. Tai svarbu ir valstybei, nes racionaliai ir ūkiškai naudodami energetinius išteklius mes prisidedame prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės didinimo ir kovos su visuotiniu klimato atšilimu.

Daugiausiai sutaupymų planuojama pasiekti atnaujinant viešosios paskirties pastatus, pasirašius susitarimus su didžiausiomis energetikos įmonėmis, tokiomis kaip ESO, EPSO-G, LITGRID ir Amber Grid dėl energijos taupymo, taip pat skatinant dideles įmones atlikti energijos vartojimo auditus.

Prisidėti prie energijos vartojimo efektyvumo didinimo bei taupymo galime ir kiekvienas iš mūsų. Praktika rodo, kad racionaliai šeimininkaudami galime sutaupyti 10 proc. ir daugiau energijos bei atitinkamai sumažinti savo sąskaitas už energiją. Svarbiausia – ūkiškas ir tikslingas energijos vartojimas.

Energijos taupymo priemonių planas ir rekomendacijos

Atnaujinimo data: 2023-11-28