Skirtas finansavimas gatvių apšvietimo modernizavimo projektui

2020 m. rugsėjo 24 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo skiriamas finansavimas Alytaus miesto gatvių apšvietimo modernizavimo projektui.

Finansavimas numatytas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Teisės aktas prisideda prie 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ įgyvendinimo.

Skirto finansavimo suma 1 408 445,66 eurų.

 

Projektu siekiama atnaujinti didelę dalį (22,88%) Alytaus miesto šviestuvų ir taip išspręsti nusidėvėjusios ir energetiškai neefektyvios gatvių apšvietimo infrastruktūros problemą. Kokybiškas gatvių apšvietimas tamsiu paros metu pagerina matomumą vairuotojams, dviratininkams ir pėstiesiems, sukuria saugią aplinką miesto gyventojams bei svečiams, o tai skatina juos daugiau laiko praleisti viešosiose erdvėse. Modernūs šviestuvai mažina aplinkos taršą, energijos sąnaudas ir miesto biudžeto išlaidas infrastruktūros išlaikymui. Projektu numatoma modernizuoti 1515 šviestuvų, esančių 137 gatvėse, nukloti 73465 m. elektros kabelių, modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutines energijos sąnaudas sumažinti ne mažiau kaip 40 %.

Su ministro įsakymu kviečiame susipažinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainėje arba Teisės aktų registre

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-11-29