Paskirtas finansavimas elektros skirstomųjų tinklų modernizavimo ir plėtros projektui

2019 m. lapkričio 28 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo skiriamas finansavimas elektros skirstomųjų tinklų modernizavimo ir plėtros projektui.

Projektą „Elektros skirstomųjų tinklų modernizavimas ir plėtra diegiant išmaniuosius sprendimus (III etapas)“  įgyvendins AB "Energijos skirstymo operatorius".

Finansavimas numatytas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų – 15 243 074,53 eurų.

Teisės aktas prisideda prie 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ įgyvendinimo.

Projektas yra skirtas modernizuoti transformatorių pastotes ir skirstomuosius punktus, atnaujinant ar įrengiant naujus galios transformatorius, skirstomuosius įrenginius, relines apsaugas ir kt. įrangą, esančią Druskininkų, Jonavos rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Kėdainių rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Marijampolės, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Palangos miesto, Panevėžio miesto, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Širvintų rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono savivaldybėse. Projekto poreikį nulėmė šie pagrindiniai veiksniai – 110/35/10 kV ir 35/10 kV transformatorių senėjimas, 10 kV skirstomųjų punktų senėjimas, mažai automatizuotas vidutinės įtampos tinklo valdymas - siekis didinti elektros skirstomojo tinklo patikimumą, energetinį efektyvumą, kartu mažinant CO2 ištakų kiekį.

Įgyvendinus projektą bei įdiegus pažangias technologijas bus padidintas elektros skirstomojo tinklo patikimumas, kuris įtakoja ir tiekiamos elektros energijos kokybę galutiniams vartotojams, kurie yra skirstomi į buitinius ir komercinius. Visa tai pagerins viešosios paslaugos kokybę bei padės išvengti vartotojų nuostolių dėl nutrauktos ūkinės veiklos vykdomo. Šių nuostolių sumažėjimas dėl patikimesnio elektros tinklo darbo, prisidėtų prie bendrojo vidaus produkto augimo, kuris yra tiesiogiai susijęs su visuomenės materialine gerove ir gyvenimo kokybe.

Su ministro įsakymu kviečiame susipažinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainėje bei Teisės aktų registre

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-19