header image

Seimas uždraudė rusiškų dujų importą į Lietuvą, išskyrus tranzitą į Kaliningradą

Data

2022 06 28

Įvertinimas
0
STOP pexels-ann-h-6480766.jpg

Lietuva įstatymu uždraudė į šalį importuoti rusiškas gamtines dujas, išskyrus jų tranzitą į Kaliningrado sritį - Seimas antradienį priėmė atitinkamas Gamtinių dujų įstatymo pataisas. 

Pagal jas šalies dujų perdavimo sistema ir „Klaipėdos naftos“ suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalu galės naudotis tik tiekėjai iš grėsmės nacionaliniam saugumui nekeliančių šalių, išskyrus tiekėjus, transportuojančius dujas tranzitu į Kaliningradą.

Energetikos ministras Dainius Kreivys yra sakęs, kad taip bus užtikrintas Lietuvos nacionalinis ir energetinis saugumas, patikimas ir nepertraukiamas dujų tiekimas Lietuvos vartotojams, taip pat ir galimybė SGD terminale priimti maksimalų kiekį didžiųjų SGD krovinių. 

Nuo š. m. balandžio Lietuva visiškai atsisakė ir vamzdynu tiekiamų rusiškų dujų, taip siekdama visiškos nepriklausomybės nuo „Gazprom“ ir reaguodama į Rusijos energetinį šantažą Europoje bei sukeltą karą Ukrainoje.  

Šiuo metu rusiškos dujos tranzitu per Lietuvą ir toliau transportuojamos į Kaliningradą, tačiau kitokiu nei buvo įprasta techniniu režimu, užtikrinant tik tranzitui reikalingo dujų kiekio perdavimą.