Lietuvos ir Estijos ministrai aptarė bendrus energetikos projektus bei elektros nepirkimo iš Baltarusijos klausimą

Data

2021 02 17

Įvertinimas
9
Susitikimas su Esitjos ministru.png

„Turime užtikrinti, kad pernai Baltijos šalių sutartas politinis įsipareigojimas nepirkti baltarusiškos elektros būtų faktiškai įgyvendinamas“, - sakė energetikos ministras Dainius Kreivys, šiandien nuotoliniu būdu susitikęs su Estijos ekonomikos reikalų ir infrastruktūros susisiekimo ministru Taavi Aas.

Susitikimo metu ministrai aptarė Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais eigą bei tolesnio bendradarbiavimo galimybes, sprendžiant elektros iš Baltarusijos užkardymą. „Tai – nacionalinio saugumo klausimas, nes leisdami patekti Baltarusijos elektrai į Baltijos šalių rinką ir ją vartodami, toliau finansuojame nesaugios atominės elektrinės statybą“, - susitikimo metu akcentavo D. Kreivys. Ministrai sutarė, jog tiek vykdant sinchronizaciją, tiek sprendžiant elektros patekimo iš trečiųjų šalių užkardymą, būtina ir toliau išlaikyti Lietuvos ir Estijos vienybę.

D. Kreivys ir T. Aas aptarė ir bendro jūros vėjo energijos plėtros projektą, kuris bus atviras ir dalyviams iš Lietuvos. Jam bus siekiama  Europos infrastruktūros tinklų priemonės CEF finansavimo.

Artimiausiu metu, kai tik leis pandemijos sąlygotos aplinkybės, numatomas ministrų susitikimas gyvai.