Energetikos viceministre paskirta D. Garbaliauskaitė

Data

2021 01 04

Įvertinimas
10
Daiva Garbaliauskaite.jpg

Prie energetikos ministro Dainiaus Kreivio politinės komandos jungiasi viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. Ji pareigas pradės eiti nuo sausio 5 d. ir ministerijoje bus atsakinga už atsinaujinančios energetikos vystymą.

„Lietuvos tikslai energetikoje – išties ambicingi, pvz., jau 2050 m. turėtume patys pasigaminti 100 proc. elektros energijos, ir visą ją – iš atsinaujinančių neiškastinių išteklių. Tad atsinaujinanti energetika yra ne tik rytojaus energetika. Tai centrinė ir fundamentaliai svarbi sritis, kurią būtina kompleksiškai vystyti, nes tai – inovacijos, darbo vietos ir energetinė nepriklausomybė,” – sako D. Garbaliauskaitė.

Teisės bei vadybos ir verslo administravimo magistrė D. Garbaliauskaitė energetikos sektoriuje – daugiau kaip 10 metų. Pastaruoju metu ji dirbo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriuje LITGRID ir bendrovėje „Vilniaus šilumos tinklai“, kur buvo atsakinga už teisines ir reguliacines funkcijas. Ji taip pat buvo energijos išteklių biržos BALTPOOL, „Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus“ ir kitų įmonių valdybos narė, Europos elektros perdavimo sistemos operatorių ENTSO-E Teisės ir reguliavimo grupės narė, kur daugiausiai nagrinėjamos naujos Europinės teisėkūros iniciatyvos energetikos srityje.

.