Kaip kiaulė ir gervė mišką nuo meškos vadavo

2015-05-04

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į Lietuvos energetinio saugumo problemą, Jaunimo sąjūdis už energetinę nepriklausomybę išplatino filmuką – animuotą pasaką apie Lietuvos pastangas išsivaduoti iš Rusijos energetinių pančių.

„Siekiame, kad energetinės nepriklausomybės naudą suprastų net ir specialių žinių neturintis paprastas Lietuvos pilietis. Todėl nusprendėme sukurti vaizdo siužetą, kuris paprastai perteiktų dabartinę Lietuvos situaciją energetikoje“, - komentavo Jaunimo sąjūdžio už energetinę nepriklausomybę vadovas Adomas Bužinskas.

Pasak A. Bužinsko, dar daug žmonių klaidingai mano, kad energetinė nepriklausomybė yra „valdžios projektas“, neduodantis jokios apčiuopiamos naudos. Tuo naudojasi įvairūs demagogai – populistinių argumentų nevengiantys politikai, visuomenės veikėjai. 

„Jau vien faktas, kad elektrai ir dujoms iš kurių gaminama elektra iš Rytų pirkti kasmet išleidžiame du milijardus litų, už kuriuos vos per trejetą metų galėtume padengti Lietuvos indėlį į pigią elektros energiją gaminančios Visagino atominės elektrinės statybą, rodo, kad energetinė nepriklausomybė – reali nauda. Šio fakto nenorintys suprasti „raudonieji meškėnai“ sąmoningai klaidina visuomenę“, - teigė A. Bužinskas.

Jaunimo sąjūdis už energetinę nepriklausomybę – tai jauni ir aktyvūs piliečiai, atstovaujantys Lietuvos politines ir visuomenines jaunimo organizacijas.