Elektros jungtis „LitPol Link“

2015-05-04

Iki 2015 m. pabaigos Lietuva siekia įgyvendinti strateginį elektros energetikos projektą – nutiesti elektros jungtį „LitPol Link“ su Lenkija. „LitPol Link“ pirmą kartą sujungs Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras. 

 Lietuva ir Lenkija įgyvendina tarptautinį strateginį elektros jungties projektą „LitPol Link“. Jungtis bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje. Šiuo elektros „greitkeliu“ Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros sistemos bus sujungtos su Lenkijos bei Vakarų Europos elektros energetikos infrastruktūromis. Linijos statybos darbai Alytaus ir Lazdijų rajonuose Lietuvoje bei Palenkės ir Varmijos-Mozūrijos vaivadijose Lenkijoje prasidės 2014 m. pavasarį. 

Sėkmingas „LitPol Link“ projekto įgyvendinimas yra itin svarbus žingsnis, siekiant užtikrinti Lietuvos bei Baltijos šalių energetinį savarankiškumą. Ši jungtis ne tik leis integruoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros sistemas į Europos infrastruktūrą, bet ir praplės elektros tiekimo galimybes bei sudarys sąlygas konkurencijai laisvoje Europos elektros rinkoje.