Antrasis transatlantinio energetikos bendradarbiavimo (P-TEC) susitikimas

2019-10-10

Spalio 7 d. Vilniuje vyko aukšto lygio Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) ir Europos energetikos forumas, kuriame buvo sprendžiami aktualūs transatlantinio bendradarbiavimo energetikos srityje klausimai. Ministrų forume dalyvavo JAV energetikos sekretorius Rick Perry, Vidurio bei Rytų Europos šalių energetikos ministrai ir energetikos politikos formuotojai.

Antrajame transatlantinio energetikos bendradarbiavimo (P-TEC) susitikime buvo kalbama apie regione kylančius energetinio saugumo iššūkius bei konkrečias priemones, kurios leistų sustiprinti JAV vyriausybės ir privataus sektoriaus įsitraukimą, sprendžiant regiono energetinio saugumo iššūkius, taip pat apie galimybes gerinti esamą investicinę aplinką ir pritraukti naujų investuotojų į Vidurio ir Rytų Europą.

Forumą atidarė bei renginio dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pagrindines kalbas sakė JAV energetikos sekretorius Rick Perry, Lietuvos Respublikos energetikos ministras Ž. Vaičiūnas bei Europos Komisijos Energetikos Generalinė Direktorė Ditte Juul Jørgensen.