Susitarimo memorandumai

  • 2019 m. spalio 23 d. Tokijuje energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Isshu Sugawara pasirašė sutarimą dėl bendradarbiavimo. Sutarimas numato galimybes siekti praktinio bendradarbiavimo tokiose srityse kaip atominių elektrinių eksploatavimo nutraukimas ir išmontavimas, atsinaujinanti energija (saulės, vėjo ir biomasės energija), energijos taupymo ir saugojimo technologijos, suskystintos gamtinės dujos.
  • 2019 m. spalio 6 d. Vilniuje už energetiką atsakingi Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai bei JAV Energetikos sekretorius pasirašė deklaraciją, kuria įsteigtas aukšto lygio energetinis dialogas pagal JAV Energetikos sekretoriaus iškeltą Partnerystės dėl energetinio bendradarbiavimo iniciatyvą ir sutarta tęsti bendradarbiavimą įgyvendinant bendrus energetinius projektus.
  • 2019 m. gegužės 2 d. Lietuvos Respublikos energetikos ministerija ir Prancūzijos Atominės energetikos ir alternatyviųjų šaltinių energijos komisariatas pasirašė ketinimų protokolą dėl strateginio bendradarbiavimo branduolinių įrenginių eksploatavimo nutraukimo ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo srityje. Šio ketinimų protokolo tikslas - atverti galimybes praktiniam bendradarbiavimui mokslo ir technologijų plėtros srityse trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje.
  • 2018 m. gegužės 15 d. Vilniuje vykusio tvariosios energetikos startuolių konkurso „PowerUp!“ Lietuvos finalo metu energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir „InnoEnergy Central Europe“ generalinis direktorius Jakubas Mileris pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo energetikos inovacijų plėtros srityje.
  • 2018 m. kovo 9 d. Lietuvos ir Lenkijos energetikos ministrai pasirašė supratimo memorandumą. Tai pirmasis toks susitarimas tarp dviejų artimiausių kaimynių.
  • 2017 m. gruodžio 8 d. Vilniuje Ukrainos prezidento Petro Porošenkos vizito metu pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Lietuvos ir Ukrainos dėl bendradarbiavimo energetikos srityje. Dalyvaujant abiejų šalių prezidentams, memorandumą pasirašė energetikos ministrai Žygimantas Vaičiūnas ir Ihor Nasalyk. Daugiau informacijos.
  • 2017 m. lapkričio 1 d. pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) dėl bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos ir energijos taupymo srityse. Pasak susitarimą pasirašiusio energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, Lietuvai – pažangiai ir inovatyviai atsinaujinančios energetikos technologijų gamintojai, atsiveria naujos galimybes augančioje JAE rinkoje. Daugiau informacijos.
  • 2017 m. gegužės 17 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas Lietuvos Respublikos Prezidentės vadovaujamoje delegacijoje lankėsi Indonezijoje. Vizito metu ministras pasirašė susitarimo memorandumą dėl abiejų šalių bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos ir energijos taupymo srityse. Indonezijai aktuali Lietuvos patirtis pristatyta ir pirmą kartą vykstančiame dvišaliame energetikos forume. Daugiau informacijos.
  • 2016 m. kovo 1 d. Japonijoje besilankantis Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės valstybės ministru Yosuke Tanagi pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo naudojant branduolinę energetiką taikiems tikslams. Daugiau informacijos. 2016 m. liepos 21 d. energetikos ministras Rokas Masiulis su Kroatijos ekonomikos ministru Tomislavu Panenićiumi pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo energetikos srityje. Savo parašais ministrai patvirtino siekį stiprinti bendradarbiavimą energetikos srityje, užtikrinti palankias sąlygas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) infrastruktūros plėtrai ir keistis patirtimi šioje srityje, skatinti regioninių elektros rinkų bendradarbiavimą, keistis branduolinių elektrinių uždarymo patirtimi. Daugiau informacijos.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-19