Startuolių skatinimas

Energetikos ministerija siekia skatinti startuolius energetikos srityje.

Turi inovatyvią idėją, kuri galėtų būti pritaikoma energetikoje? Parašyk mums: [email protected]

Gruodžio 18 d. pradėjo veikti interaktyvi mokymų programa energetikos startuoliams

Programa skirta ugdyti inovacijas saulės energetikos, biomasės, geoterminės energijos panaudojimo, vandenilio, baterijų, suskystintų gamtinių dujų, kibernetinio saugumo e-mobilumo ir kitose srityse kuriančius startuolius, kurie įgavę žinių greičiau ir lengviau išvystytų verslą.

Programos temos taip pat apima tokias sritis kaip Lietuvos energetikos strateginiai tikslai, pasaulyje vyraujančios technologinės tendencijos, Europos žaliasis kursas, Lietuvoje ir užsienyje veikiančių pre-akceleravimo programų ir investicinių fondų pristatymas, atviros prieigos infrastruktūra ir kitos galimybės. Verslumo kompetencijų ugdymo skyriai apima verslo idėjų generavimo, validavimo, rinkos tyrimo, potencialių klientų radimo ir pritraukimo, veiklos rodiklių, marketingo plano, investicijų pritraukimo ir kitomis temomis.

Virtualioje energetikos startuolių pre-akceleravimo programoje dalyviai ras daugiau nei 80 skyrių ir 3,5 valandos filmuoto mokymų medžiagos turinio. Mokytis bus galima savo tempu, o susipažinus su kurso medžiaga ir atlikus žinių patikrinimo testus – gauti kurso baigimo diplomą. Programoje bus galima rasti energetikos startuolių sėkmės istorijas, didžiausią potencialą turinčių energetikos technologijų apžvalgą, o taip pat ir naudingų žinių apie Lietuvos energetikos srities inovacijų ekosistemą – svarbiausius jos veikėjus ir kontaktus, atviros prieigos centrus, bandomąją energetikos inovacijų aplinką ir finansavimo galimybes. Programos medžiaga bus prieinama iki 2023 metų.

Ankstyvosios stadijos verslo ugdymo (pre-akceleravimo) programa parengta įgyvendindant Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje (NENS) numatytus strateginius tikslus ir  uždavinius. 2018 metais patvirtintoje NENS inovacijos numatytos kaip viena iš strateginių energetikos politikos krypčių. NENS taip pat įtvirtintas siekis, kad Lietuva iš energetikos technologijas importuojančios šalies taptų energetikos technologijas kuriančia ir jas eksportuojančia šalimi. Siekiant šio ir kitų susijusių tikslų įgyvendinimo 2020 m. rugsėjo 10 d. patvirtintas Lietuvos energetikos inovacijų ekosistemos stiprinimo veiksmų planas. Jame numatyta daugiau nei 50 priemonių, kurios sudarys sąlygas plėtoti ir stiprinti energetikos inovacijų ekosistemą infrastruktūros, žmogiškųjų išteklių, produktų ir paslaugų, reguliacinės aplinkos, mokslo ir technologijų srityse.

Lietuvoje 2020 m.  veikia pirmasis Žaliųjų technologijų (angl. cleantech) akseleratorius, kurį organizuoja „Vilnius Tech Park“ bei „Startup Highway“ kartu su EIT Climate-KIC padaliniu.

Dalyviai bus apmokomi tarptautinės bendruomenės ekspertų bei gaus iki €10,000 - €50,000 siekiančią paramą, skirtą savo verslo plėtrai. Šis akseleratorius yra pirmasis ir vienintelis, kuris už dalyvavimą mainais neprašo įmonės akcijų.

Daugiau informacijos čia

2020 m. Lietuvoje vyksta startuoiams bei mažoms bei vidutinėms įmonėms skirta tvariosios energetikos programa „PowerUp! Challenge“, kurįa organizuoja tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklas „EIT InnoEnergy“, kasmet į inovacijas investuojantis virš 100 mln. Eurų.  tvariosios energetikos. Programos dalyviai galės tapti „EIT InnoEnergy“ dalimi, gauti patarimų ir pagalbos produktų vystymo, plėtros ir kt. Klausimais. Programos metu taip pat bus išrinktas Metų energetikos startuolis. Daugiau informacijos čia

Nuo 2019 m. Lietuvoje veiklą vykdo du nauji akseleravimo fondai, investuojantys į startuolius ankstyvoje stadijoje: „Startup Wise Guys“ ir „70 Ventures“

Daugiau informacijos čia ir šioje svetainėje

Lietuvoje veikia išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Ignitis grupė“, o valdo „Contrarian Ventures“. Fondas investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje.

Daugiau informacijos: https://cventures.vc/fund

„GovTech Lab“ padeda startuoliams dalyvauti Iššūkių serijoje, ieškoti potencialių investuotojų ir akseleratorių tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose, o geriausioms idėjoms- pasirašyti sutartis su valstybe.

Daugiau informacijos: https://www.govtechlab.lt/how-to-participate?lang=lt

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-16