Startuolių skatinimas

Energetikos ministerija siekia skatinti startuolius energetikos srityje.

Turi inovatyvią idėją, kuri galėtų būti pritaikoma energetikoje? Parašyk mums: info@enmin.lt

Lietuvoje 2020 m.  veikia pirmasis Žaliųjų technologijų (angl. cleantech) akseleratorius, kurį organizuoja „Vilnius Tech Park“ bei „Startup Highway“ kartu su EIT Climate-KIC padaliniu.

Dalyviai bus apmokomi tarptautinės bendruomenės ekspertų bei gaus iki €10,000 - €50,000 siekiančią paramą, skirtą savo verslo plėtrai. Šis akseleratorius yra pirmasis ir vienintelis, kuris už dalyvavimą mainais neprašo įmonės akcijų.

Daugiau informacijos: https://www.climate-kic.org/ris/accelerator

 

 

2020 m. Lietuvoje vyksta startuoiams bei mažoms bei vidutinėms įmonėms skirta tvariosios energetikos programa „PowerUp! Challenge“, kurįa organizuoja tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklas „EIT InnoEnergy“, kasmet į inovacijas investuojantis virš 100 mln. Eurų.  tvariosios energetikos. Programos dalyviai galės tapti „EIT InnoEnergy“ dalimi, gauti patarimų ir pagalbos produktų vystymo, plėtros ir kt. Klausimais. Programos metu taip pat bus išrinktas Metų energetikos startuolis.

Daugiau informacijos: https://powerup.innoenergy.com/

 

 

Nuo 2019 m. Lietuvoje veiklą vykdo du nauji akseleravimo fondai, investuojantys į startuolius ankstyvoje stadijoje: „Startup Wise Guys“ ir „70 Ventures“

Daugiau informacijos: https://startupwiseguys.com/ ir https://www.70ventures.com/

Lietuvoje veikia išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Ignitis grupė“, o valdo „Contrarian Ventures“. Fondas investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje.

Daugiau informacijos: https://cventures.vc/fund

„GovTech Lab“ padeda startuoliams dalyvauti Iššūkių serijoje, ieškoti potencialių investuotojų ir akseleratorių tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose, o geriausioms idėjoms- pasirašyti sutartis su valstybe.

Daugiau informacijos: https://www.govtechlab.lt/how-to-participate?lang=lt

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-16