Bandomoji energetikos inovacijų aplinka

Siekiant palengvinti ir skatinti energetikos inovacijų ir technologijų kūrimą, Energetikos ministerija parengė Lietuvos Respublikos energetikos įstatymo pakeitimus, kuriais bus sukurta bandomoji reguliacinė aplinka (angl. regulatory sandbox) energetikos inovacijoms išbandyti.

Energetikos įstatymo pakeitimais reglamentuoti svarbiausi tokios bandomosios energetikos inovacijų aplinkos veikimo principai, kriterijai norintiems ja pasinaudoti subjektams, taip pat jų teisės ir pareigos.

Nauja teisinė aplinka sudarys galimybes energetikos inovacijų kūrėjams realioje aplinkoje išbandyti inovatyvius kuriamus produktus ar verslo sprendimus. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atliks priežiūrą ir teiks konsultacinę pagalbą.

Šiuo metu inovacijų kūrėjui, norinčiam išsibandyti pilotinį inovatyvų energetikos srities produktą ar paslaugą, reikėdavo gauti atitinkamus leidimus. Tai užtrukdavo nemažai laiko ir reikalaudavo daug pastangų, o kartais ir išvis nebūdavo galimybės išbandyti inovaciją realiomis sąlygomis.

Dar viena tokios bandomosios energetikos inovacijų aplinkos nauda – vykdant veiklą išryškėjusius energetikos veiklos reguliavimo trūkumus Energetikos ministerija ir susijusios institucijos galės operatyviai pašalinti arba sumažinti.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-05-26