Aukciono tvarka

  1. Suderinti su tinklų operatoriumi ir pasirašyti išankstines sąlygas dėl prijungimo prie tinklų. Gavus išankstines prijungimo sąlygas reikia parengti ir pateikti elektros tinklų operatoriui prašymą pasirašyti ketinimų protokolą.
  2. Pasirašius ketinimų protokolą per 10 darbo dienų reikia pateikti tinklų operatoriui gamintojo prievolių įsipareigojimo įvykdymą (15€/kW). Per 30 darbo dienų nuo ketinimų protokolo pasirašymo pateikti prašymą dalyvauti aukcione. Atitikti aukcionų dalyviams keliamus reikalavimus.
  3. Laimėjus aukcioną, per 3 mėnesius kreiptis į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT) dėl leidimo plėtoti elektros energijos pajėgumus išdavimo.
  4. Gavus leidimą plėtoti, per 3 metų laikotarpį (su galimybe pratęsti 1 metams) užbaigti projekto darbus ir sumokėti tinklų operatoriui už elektrinės prijungimą. Kreiptis dėl leidimo gaminti elektros energiją išdavimo. 
  5. Gavus leidimą gaminti, atsiimti 3 etape sumokėtą prievolių įvykdymo užtikrinimo mokestį ir pradėti elektros energijos gamybą.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-19