Viešoji konsultacija dėl Energetikos ministerijos parengtų reformų ir investicijų rinkinio

Kviečiame dalyvauti nuotoliniame pristatyme ir  diskusijoje dėl Energetikos ministerijos parengtų reformų ir investicijų rinkinio, kurias planuojama finansuoti iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF).

 

Kviečiame susipažinti su plano projektu ir dalyvauti pristatyme socialiniams partneriams, kuris vyks vasario 9 d. 13:00–14:30 val.

Prie diskusijos prisijungti galėsite paspaudę šią nuorodą.

 

Maloniai prašome apie savo dalyvavimą pranešti el. paštu spauda@enmin.lt iki vasario 8 d. 12 val.

 

Renginio programa:

 

13:00–13:10 Sveikinimo žodis, Energetikos ministras Dainius Kreivys;

13:10–13:30 RRF plano projekto pristatymas (Energetikos ministerijos dalis), energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė;

13:30–14:30 diskusija su socialiniais partneriais.

 

Plano projekte numatoma, kad lėšos būtų skiriamos jūrinio vėjo energetikos plėtrai, elektros energijos kaupimo įrenginių diegimui, gaminančių vartotojų skatinimui. Taip pat transporto sektoriaus taršos mažinimui – degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI), biometano dujų gamybos, skystųjų biodegalų gamybos skatinimui, vandenilio technologijų diegimui ir plėtrai, SGD infrastruktūros plėtrai bei elektromobilumo skatinimui. Šios priemonės prisidės prie Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje, Nacionaliniame pažangos plane ir Nacionaliniame energetikos ir klimato srities veiksmų plane numatytų tikslų pasiekimo.

 

Susiję dokumentai:

Atsinaujinančios energetikos dalies aprašymas;

Atsinaujinančios energetikos dalies planas

Transporto dalies aprašymas;

Transporto dalis planas

 


Viešosios konsultacijos metu gautų pasiūlymų ir pastabų derinimo lentelę rasite čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-14