Patvirtintas ES paramos priemonės „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“ finansavimo sąlygų aprašas

Siekiant Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatytų tikslų, kad palaipsniui vis didėtų energijos vartotojų, galinčių pasigaminti elektros energiją savo reikmėms, skaičius, svarbu sukurti tam palankią investicijų aplinką. Tuo tikslu Energetikos ministerija patvirtino „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“ projektų finansavimo sąlygas.

Dar šių metų pirmąjį pusmetį pradės veikti nesudėtinga, fiziniams asmenis patraukli Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimo namų ūkiuose priemonės įgyvendinimo schema, kurios dėka galės būti paskatinti fiziniai asmenys, įsidiegę iki 10 kW galios saulės elektrines.

Į paramą galės pretenduoti vienbučių, dvibučių gyvenamųjų ar sodo namų savininkai, kurie iš saulės šviesos jėgainėse pagamintą elektros energiją naudos buitinėms namų ūkio reikmėms.

Iš viso fiziniams asmenims laikotarpyje nuo 2019 iki 2022 metų bus skirta daugiau kaip 16 mln. eurų.

Daugiau informacijos apie finansavimą ir su tuo susijusius reikalavimus bus paviešinta vėliau Energetikos ministerijos ir Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros svetainėse.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-07