Visos naujienos

RSS Spausdinti
ziema.png
2022 11 28
Parengta Lietuvos šilumos ir vėsumos potencialo įvertinimo studija

Energetikos ministerijos užsakymu parengta Lietuvos šilumos ir vėsumos potencialo įvertinimo studija, kurios rezultatai turėtų būti reikšmingi tolimesniam šalies energijos efektyvumo didinimo ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtros politikos formavimui šilumos sektoriuje. 

20221126 Ukrainoje.jpg
2022 11 26
Ukrainoje aptartas paramos energetikos sektoriui klausimas

Šiandien iš Lietuvos į Ukrainą pajudėjo dar 6 sunkvežimiai su  energetine įranga, o Kijeve Ukrainos energetikos ministras Germanas Galuščenka susitiko su Lietuvos energetikos ministru Dainiumi Kreiviu bei aptarė tolimesnius pagalbos klausimus. 

C93A7275.jpg
2022 11 25
„Greentech Vilnius” forume pristatyti svarbiausi sprendimai energetikos srityje

Energetikos ministras Dainius Kreivys bei viceministrės Daiva Garbaliauskaitė ir Inga Žilienė ketvirtadienį dalyvavo „Greentech Vilnius“ forume. Renginyje verslo, politikos ir visuomenės lyderiai diskutavo apie Lietuvos energetikos, transporto ir žaliosios ekonomikos vystymo kryptis. 

20221125 2.JPG
2022 11 25
Energetikos ministerija ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ pasirašė energijos sutaupymo susitarimą

Pasirašytas pirmasis valstybinio sektoriaus energijos sutaupymo susitarimas – penktadienį energetikos viceministrė Inga Žilienė ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ direktorius Justinas Bortkevičus sutarė dėl techninių ir organizacinių priemonių taikymo taupant energiją.  „Litexpo“ ...

structure-skyscraper-construction-mast-landmark-facade-820173-pxhere.com.jpg
2022 11 24
D. Kreivys ragino EK greičiau pasiekti sutarimą dėl efektyvių dujų kainų lubų nustatymo

Kovojant su aukštomis energetikos kainomis, Europos Sąjungos energetikos ministrai neeilinėje Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryboje aptarė priemones, numatytas EK skubiuose pasiūlymuose. 

saulės e.png
2022 11 24
Lietuva pirmauja ES pagal leidimų saulės elektrinėms išdavimo laiką

Pagal leidimų saulės elektrinėms išdavimo laiką Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje, o pagal leidimus vėjo elektrinėms – ketvirta, rodo asociacijos „Wind Europe“ ir nepriklausomų energetikos ekspertų grupės „EMBER“ surinkti duomenys. 

sun-technology-house-sunlight-roof-home-546339-pxhere.com.jpg
2022 11 22
Energetikos ministerija neigia, jog rengiamasi keisti gaminančių vartotojų modelį, kai yra taikomas kaupimo laikotarpis 

Energetikos ministerija neigia pastaruoju metu viešoje erdvėje pasirodančią informaciją, jog planuojama keisti privatiems gaminantiems vartotojams taikomą dvipusės apskaitos modelį, kai perteklinė elektros energija tiekiama į elektros tinklus ir vėliau per kaupimo laikotarpį susigrąžinama ...

20220329-TBIL141605.JPG
2022 11 22
Kviečiame dalyvauti konferencijoje apie viešųjų pastatų renovaciją

Kviečiame dalyvauti š. m. gruodžio 1 d. vyksiančioje nuotolinėje konferencijoje „Pastatų renovacija - kelias į energijos vartojimo efektyvumą ir klimato kaitos švelninimą“, kurios tikslas apibrėžti viešųjų pastatų renovacijos naudą kovojant su aplinkos kaita.

tatena.jpg
2022 11 18
TATENA valdytojų taryboje nagrinėti branduolinės saugos klausimai

Lapkričio 16–18 d. Vienoje vyko Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) valdytojų tarybos posėdis, kuriame buvo nagrinėjami branduolinės saugos, branduolinio saugumo, garantijų, branduolinių technologijų ir kiti TATENA kompetencijos klausimai.

Litgrid parama Ukrainai (3).jpg
2022 11 18
Ukrainos energetikos sektoriui jau suteikta paramos už 3 mln. eurų, organizuojama dar už 2 mln.

Lietuvos energetikos įmonės ir organizacijos Ukrainos energetikos sektoriaus remontui ir atstatymui jau suteikė specializuotos paramos už beveik 3 mln. eurų. Šiuo metu derinamasi dėl dar 2 mln. vertės paramos karo paveiktam Ukrainos energetikos sektoriui. 

jūrinio vėjo.png
2022 11 16
Lietuva planuoja dar vieną vėjo parką Baltijos jūroje

Lietuvai rengiantis kitąmet skelbti aukcioną pirmojo jūrinio vėjo parko vystymui, planuojamas dar vienas jūros vėjo parkas. Vyriausybė šiandien pritarė Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pataisoms, kuriose apibrėžiamos konkurso sąlygos dar vieno iki 700 MW jūros vėjo parko vystymui.

pexels-enrique-11001079.jpg
2022 11 15
Paskelbtas vėjo elektrinių parkų jungties prijungimo konsultacinių paslaugų pirkimas

Įgyvendinant strateginį energetikos projektą Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje paskelbtas Lietuvos jūrinėje teritorijoje numatomų plėtoti ir prie perdavimo tinklų prijungti vėjo elektrinių parkų jungties su sausumos tinklu konsultacinių paslaugų pirkimas. Pirkimo dalyvių pasiūlymų laukiama iki gruodžio 16 d. 

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 20 Pirmyn