Visos naujienos

RSS Spausdinti
Pasirašyta sutartis NordBalt elektros jungties kabelio gamybai
2010 12 17
Pasirašyta sutartis NordBalt elektros jungties kabelio gamybai

Šiandien Vilniuje Švedijos ir Lietuvos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Svenska Kraftnät“ ir „Litgrid“ pasirašė 270 mln. eurų (932 mln. Lt) vertės sutartį su Švedijos energetikos ir automatikos technologijų bendrove ABB, kuri pagamins ir sumontuos 300 kV HVDC kabelį „NordBalt“ elektros jungčiai. Tarptautinis viešųjų pirkimų konkursas vyko pagal ...

2010 12 15
Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijai - Europos Komisijos parama

„Europos Komisija remia Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją kaip būtiną sąlygą įgyvendinti Lietuvai svarbiausius energetikos infrastruktūros projektus“, - pareiškė energetikos viceministras Romas Švedas. Šiandien Briuselyje R.Švedas Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją pristatė Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato vadovui Philip Lowe.

2010 12 14
Lietuva atlieka „namų darbus“ dėl naujos atominės elektrinės statybos

Gruodžio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimui pateikta 10 branduolinę ir radiacinę saugą reglamentuojančių įstatymų projektų, kuriuos inicijavo Energetikos ministerija. Jais siekiama sustiprinti valstybės interesų apsaugą branduolinės energetikos sektoriuje bei sukurti efektyvesnę ir skaidresnę šio sektoriaus reguliavimo sistemą. Pateiktais įstatymų projektais siūlomas taip pat ir tarptautinę bei Europos Sąjungos praktiką atitinkantis veiklos branduolinėje energetikoje licencijavimo modelis.

2010 11 26
Valstybinei energetikos inspekcijai vadovaus R.Špokas

Nuo lapkričio 25 d. į Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) viršininko pareigas paskirtas Rimgaudas Špokas. Ketvirtadienį energetikos ministras Arvydas Sekmokas inspekcijos darbuotojams pristatė naująjį vadovą.

2010 11 17
NordBalt: INFORMACIJA APIE PRADĖTĄ RENGTI SPECIALŲJĮ PLANĄ

Informuojame, kad pradėtas rengti aukštos įtampos elektros energijos perdavimo linijos „NordBalt“ jungties statybos Klaipėdos apskrityje specialusis planas.

2010 11 15
Energetikos ministras: Lietuvos elektrinės vadovas prarado mano pasitikėjimą

Komisija, tyrusi galimą Kruonio HAE vadovų piktnaudžiavimą, savo išvadas pristatė energetikos ministrui Arvydui Sekmokui . Komisija buvo sudaryta gavus Generalinės prokuratūros raštą dėl Kruonio HAE darbuotojų anoniminio skundo, kuriame pateikiami kai kurie buvusio įmonės direktoriaus Laimono Lukočiaus veiklos epizodai.

2010 11 10
„Vilniaus energija“ turės grįžti prie įprasto karšto vandens tiekimo grafiko

Šiandien „Vilniaus energijos“ vadovams turi būti įteiktas įpareigojimas nebetaikyti vienašališkai patvirtinto naujo karšto vandens tiekimo temperatūrinio grafiko, pagal kurį gyventojams tam tikromis valandomis buvo tiekiamas žemesnės temperatūros vanduo.

2010 11 03
Energetikos ministerija pristatė suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos vietą Lietuvoje

Lapkričio 3 d. vykusioje spaudos konferencijoje energetikos viceministras Romas Švedas pristatė Tarpžinybinės darbo grupės ataskaitą.

2010 11 03
Energetikos įmonių pelno maržą nustatys nepriklausomas reguliuotojas

Vyriausybė šiandien pritarė Elektros energetikos įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Šio dokumento tikslas –užtikrinti veiksmingą veiklų elektros energetikos sektoriuje ir jų komercinių interesų atskyrimą pagal ES trečiojo paketo reikalavimus. Tai leis padidinti elektros energetikos įmonių veiklos efektyvumą ir skatins konkurenciją tarp atskirų elektros energijos rinkos dalyvių.

2010 10 28
Taisyklėse – daugiau teisių šilumos vartotojams

Lapkričio 1 d. įsigalios energetikos ministro patvirtintos naujos redakcijos Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės. Gerokai atnaujintos taisyklės suteikia daugiau teisių šilumos vartotojams ir nustato daugiau pareigų monopolinių paslaugų tiekėjams.

Vakarų Lietuva elektrą gaus ne per Kaliningrado sritį
2010 10 18
Vakarų Lietuva elektrą gaus ne per Kaliningrado sritį

Bitėnų elektros skirstyklos statybos pasienyje su Kaliningrado sritimi bus baigtos iki 2010 gruodžio 31 d. Skirstykla reikalinga tam, kad Vakarų Lietuvos vartotojai elektrą gautų mūsų šalyje esančiais tinklais. Iki šiol elektros linijos ties Bitėnais iš Lietuvos driekėsi į Kaliningrado sritį, o iš ten – į Lietuvą.

2010 10 12
Gyventojai galės verstis prekyba suskystintomis naftos dujomis

Verstis mažmenine ir didmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis nuo šiol galės ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Tai numatyta naujos redakcijos Prekybos suskystintomis naftos dujomis taisyklėse.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 5 Pirmyn