Žiema nepristabdė elektrinės statybos darbų

Data

2010 03 08

Įvertinimas
0
Žiema nepristabdė elektrinės statybos darbų
Žiema nepristabdė elektrinės statybos darbų

Lietuvos elektrinės devintojo bloko statybų nesustabdė neįprastai šalti orai. Nuo statybų pradžios praėjusių metų lapkritį iki dabar atlikta penktadalis visų projekto darbų. Naujojo bloko eksploatacijos pradžia numatoma 2012 metų rugsėjį.

Šiuo metu baigiamas pirmasis devintojo bloko statybų etapas – įgręžti visi 245 pamatų poliai, kurių kiekvienas yra 29 metrų ilgio ir 88 centimetrų skersmens. Jiems sunaudota 4900 kub. metrų betono, 240 tonų metalo polių armatūros karkasams.

Šiuo metu devintojo elektrinės bloko statybų aikštelėje dirba apie 150 žmonių. Į statybas įtraukta keliolika Lietuvos bendrovių.

„Devintojo bloko statybos – vienas reikšmingiausių šiuo metu įgyvendinamų projektų nacionaliniu mastu ne tik Lietuvos energetikos sektoriui, bet ir viso šalies ūkio plėtrai. Sukurtos naujos darbo vietos, remiamas statybų sektorius, kuriam tiesioginės investicijos iš viso sieks per 200 mln. litų“, – sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Statybų generalinis rangovas ir projektuotojas – Ispanijos koncernas „Iberdrola“ – pradėjo pagrindinių įrenginių pirkimo procedūras, juos tieks tarptautinė JAV technologijų ir paslaugų korporacija „General Electric“.

Dujų turbina, kuri bus sumontuota Lietuvos elektrinės devintajame bloke, gaminama Prancūzijoje, generatorius ir garo turbina – JAV, bloko katilas-utilizatorius – Pietų Korėjoje. Jau užsakytas pagrindinis bloko transformatorius, kurį gamins Ukrainos gamykla ZTR.

Lietuvos elektrinės devintojo bloko galia sieks 455 megavatus. Šiame bloke išlaidos vienai energijos kilovatvalandei gaminti bus mažesnės net 30 proc.

Į bloko statybą bus investuota 1,1 mlrd. litų. Pusę statybos kainos – 530 mln. litų – skirs Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas iš Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo fondo, o likusią dalį – Lietuvos elektrinė iš savo pelno ir skolintų lėšų.