header image

Vieniems karšta, kiti - šąla. Kaip spręsti šią problemą?

Data

2009 12 23

Įvertinimas
0

Ką daryti jeigu vienuose butuose gyventojai dūsta nuo karščio ir priversti atidaryti langus, o kitų to paties namo gyventojų radiatoriai – vos drungni?

Energetikos specialistai primena, kad tokia situacija yra nesubalansuotos daugiabučių namų šildymo sistemos pasekmė. Kaip spręsti netolygaus šildymo problemą? Atsakymas - namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas privalo nustatyti tinkamą cirkuliacinio siurblio greitį ir šildymo sistemoje užtikrinti optimalų radiatoriuose cirkuliuojančio karšto vandens kiekį.

Tada viršutinių ar apatinių (priklausomai nuo paskirstymo sistemos tipo) namo aukštų gyventojai neperšildo savo butų, o jų kaimynai, gyvenantys kituose aukštuose, gauna optimalų šilumos kiekį.

Energetikos ministerija primena, kad taupyti padeda ir tinkamai suprogramuotas šilumos punkto elektroninis reguliatorius. Jo pagalba galima nustatyti tokį šilumos režimą, kad, pavyzdžiui, nakties metu į radiatorius būtų tiekiama mažiau šilumos, būtų žemesnė ir karšto vandens temperatūra. Taip galima sutaupyti iki 15 proc. šilumos energijos.

Sistemų balansavimas ir šilumos punktų tinkamas programavimas yra vienas iš tų darbų, kuriuos privalo atlikti namo prižiūrėtojas.

Gyventojai už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūros paslaugas kiekvieną mėnesį atsiskaito su prižiūrėtoju (ar namą administruojančia įmone) ir turi teisę reikalauti iš jo kokybiškų paslaugų, kurios turi tiesioginę įtaką efektyviam šilumos vartojimui ir gyvenimo komfortui.

Šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas gali būti pakeičiamas, jeigu tokį reikalavimą raštu pateikia daugiau kaip 1/2 gyvenamojo namo visų butų savininkų.