header image

Vakarų Lietuva elektrą gaus ne per Kaliningrado sritį

Data

2010 10 18

Įvertinimas
0
Vakarų Lietuva elektrą gaus ne per Kaliningrado sritį
Vakarų Lietuva elektrą gaus ne per Kaliningrado sritį

Bitėnų elektros skirstyklos statybos pasienyje su Kaliningrado sritimi bus baigtos iki 2010 gruodžio 31 d. Skirstykla reikalinga tam, kad Vakarų Lietuvos vartotojai elektrą gautų mūsų šalyje esančiais tinklais. Iki šiol elektros linijos ties Bitėnais iš Lietuvos driekėsi į Kaliningrado sritį, o iš ten – į Lietuvą.

Bitėnų skirstyklos statybų aikštelėje penktadienį lankėsi energetikos ministras Arvydas Sekmokas. „Tai pirmas ir labai svarbus projektas, kuris leis sujungti Lietuvos tinklus į savarankišką sistemą. Kitąmet mūsų elektros energetikos sistema bus nepriklausoma nuo bet kokių veiksnių Kaliningrado srityje. Tai labai smarkiai sustiprins mūsų energetinį saugumą“, - kalbėjo energetikos ministras A.Sekmokas.

„Bitėnų skirstykla – vienas iš Lietuvos elektros perdavimo tinklo stiprinimo darbų, specialistų dažniausiai vadinamas tinklo užžiedinimu. Šiuo metu elektra iš rytinėje Lietuvos dalyje esančių elektros generacijos šaltinių Klaipėdos kraštui tiekiama per įrenginius, kurie yra Kaliningrado srities teritorijoje. Įgyvendinus Bitėnų skirstyklos projektą, elektra Klaipėdos krašto vartotojams bus perduodama tik Lietuvos teritorijoje nutiestomis 330 kV oro linijomis“,- pasakojo Bitėnų projekto vadovas Valentinas Kutkauskas.

Bitėnų skirstyklos statyba yra vienas iš keleto svarbių darbų stiprinant Lietuvos elektros energetikos sistemą.

Stiprinant vidinį elektros tinklą be Bitėnų skirstyklos dar statoma Klaipėdos–Telšių elektros perdavimo linija bei rekonstruojamos Alytaus, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos pastotės.

Įgyvendinami tarptautinių elektros jungčių projektai „LitPol Link“ ir „NordBalt“, sujungsiantys Lietuvos elektros tinklus su Lenkija ir Švedija, yra dalis Lietuvos elektros perdavimo sistemos paruošimo sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos elektros perdavimo sistemomis.