Terminalo tarptautinio patarėjo atliekamų darbų kaina atitinka apimtį

Data

2012 11 30

Įvertinimas
0
Terminalo tarptautinio patarėjo atliekamų darbų kaina atitinka apimtį
Terminalo tarptautinio patarėjo atliekamų darbų kaina atitinka apimtį
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vėl nuskambėjo prieštaringa informacija apie suskystintųjų gamtinių dujų (toliau – SGD) terminalo tarptautinio patarėjo atliekamų darbų kainą. Keliami kontraversiški klausimai: kaip būtų galima pagrįsti AB “Klaipėdos nafta” nusamdytų konsultantų “Fluor” kainą – 31,8 mln. Lt, jei UAB koncernas “Achemos grupė“ analogišką studiją užsakė už 1 ar 2 mln. litų ir pan.?

AB „Klaipėdos nafta“ įgyvendinanti terminalo projektą ir siekdama, kad procesas ir toliau išliktų maksimaliai skaidrus ir aiškus, informuoja, kad neturi informacijos apie UAB koncerno „Achemos grupė“ užsakytos ir atliktos studijos apimtį, todėl mano, kad nėra korektiška lyginti atliekamų paslaugų kainas, nesant skaidriam ir objektyviam darbų apimčių palyginimui bei prieštarauja manipuliacijoms šia tema.

AB „Klaipėdos nafta“ nuo sutarties pasirašymo su tarptautine kompanija „Fluor“ neslėpė ir aiškiai deklaravo kokia yra apimtis sudarytos sutarties ir kokie darbai ar studijos atliekami šio tarptautinio patarėjo.

Primename, jog „Fluor“ paslaugos apima visą, t.y. ketverių metų realiai statomo SGD terminalo projektavimo ir įgyvendinimo laikotarpį, o ne tik atskirus konsultavimo darbus. Todėl paslaugų sutarties kaina atitinka darbų apimtį.

2010 m. gruodžio 30 d. paskelbtame tarptautiniame SGD terminalo projektavimo ir įgyvendinimo patarėjo atrankos konkurse dalyvavo 11 kompanijų, turinčių patirties tokių projektų vykdyme. Tarptautiniu patarėju atsižvelgiant į pasiūlymo kokybę, optimalią darbų trukmę ir kainą atrinkta amerikiečių kompanija „Fluor“.

  • Fluor“ įsipareigojimai apima 4 metų periodą – nuo 2011 m. birželio mėn. iki 2014 m. pabaigos, t.y. visą projekto vykdymo laikotarpį.
  • Darbo valandų skaičius siekia 86 600 h.
  • Bendra sudarytos paslaugų sutarties su „Fluor“ suma – 31,8 mln. Lt be PVM

Paslaugų sutartis su „Fluor“ apima šiuos darbus:

  1. technines inžinerines paslaugas,
  2. leidimų gavimo užtikrinimo paslaugas,
  3. SGD terminalo projekto įgyvendinimo ir valdymo paslaugas,
  4. konsultacines paslaugas (SGD terminalo verslo ir finansinio modelių, SGD tiekimo strategijos sudarymas, laivo pirkimo ir SGD pirkimo sutarčių sudarymas, rekomendacijų teikimas). Bendroje paslaugų sutartyje konsultacinės paslaugos sudaro tik 9 proc.