Skelbiama nepriklausomo EPSO-G valdybos nario atranka

Data

2019 06 28

Įvertinimas
0
business-3152586_1920.jpg

Energetikos ministerija skelbia atranką į nepriklausomo finansų, investicijų, rizikų valdymo ir audito srities valdybos nario vietą valstybės kapitalo perdavimo ir mainų įmonių grupės valdymo bendrovės UAB „EPSO-G“ valdyboje. Energetikos ministerija yra vienintelis UAB „EPSO-G“ akcininkas.

Atranka vykdoma atsižvelgiant į 2018 m. rugpjūčio 1 d. Juridinių asmenų registre įregistruotą naują bendrovės įstatų redakciją, atspindinčią Lietuvos Respublikos Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimus. EPSO-G valdybai suteikus priežiūros funkcijas buvo padidinta valdybos narių atsakomybė už grupės įmonių vykdomų strateginių projektų ir akcininko lūkesčių laiške keliamų veiklos tikslų įgyvendinimą.

Kovo 20 d. ketverių metų kadenciją pradėjusioje penkių narių EPSO-G valdyboje šiuo metu dirba nepriklausomi nariai Gediminas Almantas ir Robertas Vyšniauskas, taip pat  Energetikos ministerijos naftos ir dujų skyriaus vedėjas Dainius Bražiūnas ir elektros skyriaus vedėjo pavaduotojas Gediminas Karalius.

Laikantis gerosios Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) valdysenos praktikos, EPSO-G valdyboje daugumą sudaro nepriklausomi nariai.

Taikant šį Šiaurės Europos šalyse dažniausiai naudojamą korporatyvinio valdymo modelį, EPSO-G grupės įmonių organizacinė ir valdymo struktūra atitinka aukštus atskaitingumo bei gerosios valdysenos standartus ir praktiką.

Stebėsenos ir programų agentūros (SIPA)  naujausiame valstybės valdomų įmonių  VVĮ gerojo valdymo indekse EPSO-G suteiktas aukščiausias A+ įvertinimas.

Daugiau informacijos apie pretendentams keliamus kompetencijos reikalavimus bei atrankos tvarką – paspaudus šią NUORODĄ.