Siekiama, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas dujų tiekimas

Data

2010 08 27

Įvertinimas
0

Rugpjūčio 25 d. Vyriausybė pritarė pasiūlymui papildyti Gamtinių dujų įstatymą, numatant mechanizmą, kaip buitiniams vartotojams bus užtikrintas saugus ir patikimas dujų tiekimas jeigu dėl kurių nors priežasčių kuri nors dujų įmonė taptų nepajėgi vykdyti savo veiklos.

Pagal Gamtinių dujų įstatymą, jeigu kuri nors dujų tiekimo (dujų pardavimo) įmonė nebevykdo savo veiklos ir negali aprūpinti vartotojų dujomis, tuomet Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) įpareigoja dujas tiekti kitą dujų įmonę. Tai vadinama paskirtuoju tiekimu.

Tačiau pagal galiojančius teisės aktus, nebuvo numatyta, ką daryti, jeigu veiklą sustabdo dujų skirstymo įmonė, kuri transportuoja dujas miesto tinklais.

Todėl Vyriausybė papildė Gamtinių dujų įstatymą ir lygiagrečiai paskirtojo tiekimo įpareigojimui numatė ir paskirtojo skirstymo mechanizmą.

Seimui pritarus Vyriausybės siūlymui, bus aiškiai nustatytos procedūros, pagal kurias VKEKK veiks, užtikrindama nepertraukiamą dujų skirstymą ir tiekimą buitiniams vartotojams.