SGD terminalo PAV ataskaita pelnė metų gaminio apdovanojimą

Data

2013 12 20

Įvertinimas
0
SGD terminalo PAV ataskaita pelnė metų gaminio apdovanojimą
SGD terminalo PAV ataskaita pelnė metų gaminio apdovanojimą
AB „Klaipėdos nafta“ užsakymu „Sweco Lietuva“ atlikta suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo poveikio aplinkai vertinimo ataskaita pelnė „Lietuvos metų gaminio 2013“ aukso medalį.

Gruodžio 20 d. inžinerijos konsultacijų ir projektavimo įmonių grupei „Sweco Lietuva“ įteiktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos „Lietuvos metų gaminio 2013“ aukso medalis už parengtą SGD terminalo poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą. Dokumentai buvo sklandžiai ir laiku suderinti su daugiau kaip 16 poveikio aplinkai vertinimo subjektų, įskaitant visuomenę, ir įgalino „Klaipėdos naftą“ pradėti SGD terminalo realizavimo procedūrą.

„Šis mūsų partnerių apdovanojimas, tai įrodymas, jog praeityje nesuklydome pasirinkę tarptautinės kompetencijos bendrovę – ataskaita parengta laiku ir kokybiškai, nors tai buvo sudėtingas darbas. Jis unikalus dėl išskirtinio analizuotos ir vertintos ūkinės veiklos pobūdžio. Be to, prie dokumentacijos parengimo prisidėjo įvairių sričių mokslininkai bei aukščiausios kvalifikacijos ekspertai”, - PAV svarbą akcentavo Rokas Masiulis, AB „Klaipėdos nafta” generalinis direktorius.

Pasak jo, atkreiptinas dėmesys, jog bendrovė rengia projektus taip, kad būtų pasiekta ne tik ekonominė nauda, bet ir nepažeidžiama pusiausvyra tarp būsimos veiklos, visuomenės interesų bei aplinkosaugos reikalavimų.

„Tai kompleksiškas ir vienas sudėtingiausių tokio pobūdžio projektų per visą nepriklausomybės laikotarpį. Vertinimas pareikalavo ypatingo kruopštumo ne tik dėl techninės dalies, bet ir dėl padidinto kontroliuojančių institucijų bei visuomenės dėmesio. Būtent todėl šiam projektui įgyvendinti prie „Sweco Lietuva“ ekspertų prisidėjo patyrę šalies mokslininkai ir specialistai, kuriems esame labai dėkingi už bendradarbiavimą“, – sakė Artūras Abromavičius, „Sweco Lietuva“ prezidentas. 

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.