header image

SGD iš Lietuvos pirmą kartą autodujovežiais bus vežamos į Lenkiją

Data

2017 10 10

Įvertinimas
0
SGD perkrovos stoties talpykla.JPG

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovė LITGAS, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ energetikos įmonių grupei, Lenkijos kompanijai DUON patieks suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) –  į Lenkiją jos pirmą kartą bus gabenamos autodujovežiais iš naujosios „Klaipėdos naftos“ eksploatuojamos antžeminės SGD paskirstymo stoties.

„Tas faktas, kad jau yra tarptautinių klientų dar tik pradėsiančiai veikti SGD paskirstymo stočiai, tik patvirtina, jog kryptis, kuria judame investuodami į naujas SGD veiklas, yra teisinga ir perspektyvi. Klaipėdos terminalui atsiveria dar platesnės galimybės įsitvirtinti kaip regiono SGD vartams“, – sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

„Sandoris su DUON mums yra svarbus, nes juo mes pradedame naują komercinę veiklą – antžeminį SGD tiekimą, kuri padės diversifikuoti veiklą. Džiaugiuosi, kad dėl pirmojo tiekimo pavyko sutarti su tokia solidžia ir patyrusia kompanija, kaip DUON, taip greitai“, – teigė LITGAS l.e.p. generalinis direktorius Vytautas Čekanavičius.

„Antžeminės SGD paskirstymo stoties veiklos pradžia brėžia dar vieną naują etapą „Klaipėdos naftos“ veiklos istorijoje. Džiaugiamės, kad jau šiemet iš mūsų stoties LITGAS ir DUON pradeda tiekti SGD prie dujotiekių neprijungtiems vartotojams. Svarbu pažymėti, jog artėjant pasauliniam sieros išmetimų laivyboje ribojimui nuo 2020 metų sausio mėnesio, iš Klaipėdos antžeminės SGD paskirstymo stoties autodujovežiais galima patiekti švariausią laivų kurą visuose Baltijos šalių uostuose“, – teigė „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Mindaugas Jusius.

„Šis sandoris ir pradėjusi veikti Klaipėdos SGD paskirstymo stotis, tikimės, taps postūmiu plėtotis antžeminio SGD tiekimo rinkai Lietuvoje. Atstumas nuo SGD paskirstymo stoties iki kliento šioje rinkoje yra labai svarbus konkurencingumui ir sandoris su DUON tai įrodo. SGD gali tapti konkurencinga ir švaresne alternatyva kitoms kuro rūšims nutolusiose nuo dujotiekio vietovėse regione, ypač pramonės srityje, taip pat antžeminiame bei vandens transporte“, – pažymėjo V. Čekanavičius.

Per spalį ir lapkritį LITGAS patieks DUON kelis šimtus kubinių metrų SGD (atitinka apie kelis šimtus tūkstančių kubinių metrų dujiniame pavidale). Jas Lenkijos kompanija gabens specialiomis autocisternomis, galinčiomis išlaikyti žemą SGD temperatūrą, siekiančią beveik -160 laipsnių savo klientams, kurie nėra prijungti prie dujotiekių tinklo.