Rytų partnerystės šalys Vilniuje diskutuoja apie atsinaujinančią energetiką

IMG_0172.jpg

Spalio 17-18 dienomis Vilniuje vyksta Rytų partnerystės susitikimas, skirtas Rytų partnerystės šalių pažangai siekiant energetikos tikslų. Renginyje, kurį organizuoja Energetikos ministerija kartu su Europos Komisija, didžiausias dėmesys skiriamas atsinaujinančiai energetikai.

Konferencijoje aptariamos Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) energetikos politikos iniciatyvos ir ateities planai.  

Pasak energetikos viceministro Ryčio Kėvelaičio, atsinaujinančių energijos šaltinių plėtra ir energijos vartojimo efektyvumo didinimas yra vieni iš svarbiausių tiek ES, tiek Rytų partnerystės šalių energetikos politikos tikslų.

„Džiugu, kad šis susitikimas vyksta Lietuvoje, kuri yra tarp lyderių ES ir pagal atsinaujinančios energetikos plėtros tempus, ir pagal žaliosios energetikos ambicijas ateičiai. Dalindamiesi gerąja patirtimi spartiname Rytų partnerystės šalių perėjimą prie švarios, tvarios ir patikimos energijos ir kartu prisidedame prie klimato kaitos mažinimo“, – sako viceministras R. Kėvelaitis.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta, kad iki 2020 m. – 30 proc. Lietuvoje suvartojamos energijos bus iš atsinaujinančių šaltinių, 2030 m. – 45 proc., o iki 2050 m. 80 proc.

Renginio dalyviai taip pat aptaria apie Rytų partnerystės šalių energetinį saugumą, būtinybę diversifikuoti energijos šaltinius. Diskusijų metu buvo pažymėta, kad siekiant švarios energijos tikslų ypač svarbu skatinti tyrimų ir inovacijų plėtrą ES ir Rytų partnerystės šalyse, stiprinti bendradarbiavimą šiose srityse.

Forume dalyvauja visų Rytų partnerystės šalių, Europos Komisijos, Vokietijos, Čekijos, Suomijos, Latvijos, Rumunijos atstovai.

Esminę pažangą užsitikrinant energetinį saugumą padariusi Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia ambicingą ES Rytų partnerystės politiką ir partnerių Rytuose siekį diversifikuoti energijos šaltinius ir kovoti su klimato kaita.