>
2022-01-21

Rengiant nacionalines vandenilio plėtros gaires – svarbi Vokietijos patirtis

Šią savaitę viešėdama Vokietijoje Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė susitiko su Šiaurės Reino Vestfalijos federalinės žemės Ekonomikos, inovacijų, skaitmenizacijos ir energetikos ministerijos vadovais ir turėjo galimybę susipažinti su  šiame regione įgyvendinamomis Europos Žaliojo kurso programomis.

„Vokietijos patirtis taip pat svarbi rengiant Lietuvos nacionalines vandenilio plėtros gaires. Energetikos transformacijos metu geriausius įvairių užsienio šalių pavyzdžius galima sėkmingai taikyti ir nacionalinėje praktikoje“, – sako energetikos viceministrė D. Garbaliauskaitė.

Sausio 18 d. Diuseldorfe Lietuvos energetikos specialistai aptarė Šiaurės Reino Vestfalijos patirtis įgyvendinant Europos Žaliojo kurso programas ir vandenilio technologijų vystymo perspektyvas.
Šiaurės Reino Vestfalijos atstovai pristatė vandenilio technologijos plėtros veiksmų planus, atliekamus vandenilio mokslinius tyrimus, vandenilio finansavimo priemones, vandenilio panaudojimo pramonės ir transporto sektoriuose perspektyvas. Buvo diskutuojama dedikuotų vandenilio tinklų plėtros klausimais ir poreikio užtikrinti vieningą ir tolygią infrastruktūros plėtrą ES mastu.

Vokietija prognozuoja didžiulį vandenilio dujų poreikį iki 2045 m., todėl matomos galimybės Lietuvai ateityje tapti stipria partnere. Susitikime aptartas ir galimas Lietuvos ir Vokietijos Šiaurės Reino Vestfalijos federalinės žemės bendradarbiavimas plėtojant vandenilio technologijas. Tikimasi šį bendradarbiavimą įtvirtinti Supratimo memorandumu.

Taip pat lankydamasi Duisburge energetikos viceministrė pasirašė ypatingai svarbių miesto svečių knygoje, išreikšdama padėką Duisburgo miestui, kurį su Lietuvos sostine sieja daugiau kaip 40 metų bendradarbiavimo istorija. 

M. Reinel nuotrauka