R. Masiulis susitiko su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros reikalų ministru

Data

2015 08 07

Įvertinimas
0
R. Masiulis susitiko su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros reikalų ministru
R. Masiulis susitiko su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros reikalų ministru

Šiandien, rugpjūčio 7 d., energetikos ministras Rokas Masiulis Klaipėdoje susitiko su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros reikalų ministru Kristen Michal. Susitikimo metu ministrai lankėsi Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale bei aptarė abiejų šalių įgyvendinamus energetikos projektus ir regioninės dujų rinkos vystymo perspektyvas.

„Glaudus bendradarbiavimas su Estija labai svarbus, siekiant užtikrinti, kad Baltijos šalyse kaip įmanoma greičiau būtų sukurta visiškai funkcionuojanti bendra dujų rinka“, – sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.

Estijos ekonomikos ir infrastruktūros reikalų ministrui pristatytas SGD terminalas ir jo veiklos galimybės regione.

„Akivaizdu, jog SGD terminalas prisideda prie viso Baltijos regiono dujų tiekimo saugumo, todėl labai vertinga patirtis iš arti susipažinti su jo vykdoma veikla Lietuvoje. Estija visuomet pozityviai žiūri į galimus būdus pasinaudoti įvairiomis alternatyvomis ir taip užsitikrinti energijos tiekimo saugumą. Klaipėdos SGD terminalas yra vienas tokių būdų,“ – sakė K. Michal.

Ministrai taip pat aptarė pažangą įgyvendinant Lietuvos–Lenkijos dujotiekio (GIPL) projektą, Lietuvoje šių metų pabaigoje pradėsiančias veikti elektros jungtis ir bendradarbiavimą įgyvendinant Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektą.