R. Masiulis susitiko su EK generalinio direktorato vadovu D. Ristori

Data

2016 09 19

Įvertinimas
0
20160919_170119_new.png

Pirmadienį (rugsėjo 19 d.) energetikos ministras Rokas Masiulis susitiko su Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato vadovu Dominique Ristori. Vilniuje D. Ristori lankėsi Energetikos ministerijoje ir „Litgrid“ valdymo centre, o antradienį Klaipėdoje apžiūrės SGD terminalą.

R. Masiulis ir už Europos energetikos politikos įgyvendinimą atsakingo direktorato vadovas aptarė svarbiausius Lietuvos energetikos projektus – dujotiekį į Lenkiją ir elektros sistemų sinchronizaciją su Europos tinklais. Sutarta, kad šie projektai yra strategiškai svarbūs.

Kalbėdamas apie sinchronizaciją R. Masiulis pabrėžė, kad sprendimų dėl sinchronizacijos krypties tikimasi jau šiais metais. Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras artimiausiu metu turėtų pabaigti studiją, kuri įvertins skirtingus sinchronizacijos scenarijus.

Taip pat kalbėta apie pažeidimus Baltarusijoje statomoje atominėje elektrinėje (AE). D. Ristori pabrėžė, kad Baltarusijos AE turi būti laikomasi saugumo reikalavimų.

Lietuvos ministras svečiui pristatė Ignalinos AE uždarymo finansavimo svarbą bei informavo apie pažangą, pasiektą Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo procese. Šią savaitę baigiamas įgyvendinti vienas iš daugiausia iššūkių kėlusių projektų – Laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla (B1).

„Ignalinos AE uždaryme pasiekta pažanga – darbai vyksta pagal planą. Šiuo metu yra užtikrintas finansavimas iki 2020 metų, tačiau lėšų poreikis išliks ir vėliau, o vienai Lietuvai uždarymo našta būtų per sunki. Todėl turime ir toliau glaudžiai bendradarbiauti su Europos Komisija šioje srityje“, – kalbėjo R. Masiulis.


Daugiau informacijos – 
Mantas Dubauskas
Ministro patarėjas
Tel. 8 706 64812, mob. tel. 8 670 40074
El.p. mantas.dubauskas@enmin.lt